ČRo Leonardo

main_leonardo

Český rozhlas Leonardo je speciální stanice zaměřená na popularizaci vědy, techniky, přírody, historie a medicíny. Vysílá pouze v digitálních sítích a na internetu. V programu najdete diskuse na aktuální témata, rozhovory s osobnostmi české vědy, specializované magazíny i hudební pořad. Každý všední den nabízí ČRo Leonardo přehled aktuálního dění. Kromě toho přebírá to nejlepší z ostatních stanic Českého rozhlasu. Tento okruh má být výrazným pilířem připravované stanice mluveného slova, kterou Český rozhlas spouští v průběhu roku 2013.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Talk

Adresa: Vinohradská 12, 120 99 Praha 2
Telefon (ČRo): 22 155 1111

URL: http://www.rozhlas.cz/leonardo
E-mail: leonardo@rozhlas.cz
Facebook:
Oficiální profil ČRo Leonardo

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00.0000
Licence do: 00.00.0000

Živé vysílání přes internet:
http://www.abradio.cz/radio/92/cro-leonardo/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/leonardo/audio

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Jakou cestou se má Český rozhlas dát? Cestou revoluce nebo evoluce?
Témata, jimiž se vedení Českého rozhlasu na programové konferenci zabývalo, se snažila uchopit pojetí veřejnoprávnosti. Otázka je poměrně obtížná, no pojetí veřejnoprávnosti uvedené na webu ČRo je jasné – „serióznost, nezávislost, pravdivost, důvěryhodnost a kvalita“. Dalším tématem by internet a s ním spojené aspekty. V září nebo říjnu tohoto roku spustí Český rozhlas zbrusu nový web, který chce poskytovat ve větší míře program v podobě podcastingu.

Český rozhlas možná zruší stanici Leonardo
Na otázku, zda je pravda, že program Leonardo, který popularizuje vědu, by měl ukončit vlastní vysílání a pokračovat jen jako servisní redakce pro ostatní okruhy rozhlasu, Medek odpověděl: „Také jsem se s touto tendencí uvnitř rozhlasu setkal. Rozhodnutí nechám na programové konferenci.“ Zakladatel a první ředitel stanice Leonardo Miroslav Bobek, který nyní řídí pražskou ZOO, pro server Digizone.cz uvedl, že ukončení vysílání tohoto okruhu by nepovažoval za krok správným směrem.

Kolik stanic mluveného slova potřebuje Český rozhlas?
Český rozhlas dnes provozuje tři stanice mluveného slova. Generální ředitel Richard Medek původně plánoval dvě povídavé stanice sloučit do jedné jenže tento plán je zatím hudbou budoucnosti. Jenže základní otázka zní – kolik stanic mluveného slova vlastně rozhlas potřebuje? A jak se mohlo stát, že vůbec vznikly tři programy s podobným formátem uvnitř jedné instituce?

Co může nabídnout Český rozhlas na stanici mluveného slova?
Nový generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek hledá podporu pro úplně novou stanici mluveného slova. Tu chce zavést co nejdříve, a požaduje kvůli tomu i úpravu legislativy. Český rozhlas má ale dnes tři programy s podobnou orientací. I když je od nápadu k realizaci ještě hodně dlouhá cesta, podívejme se, co může podobný formát posluchači nabídnout.

ČRo představil Leonarda; odstartuje ve čtvrtek
Ve čtvrtek 1. září 2005 v 9.00 hodin začne vysílat nová stanice Českého rozhlasu – Český rozhlas Leonardo. Tato veřejnoprávní stanice je primárně určena pro digitální vysílání DVB-T, od svého startu bude ovšem šířena pouze internetovým vysíláním. Podle vedení ČRo je Leonardovým cílem popularizovat vědu, techniku, přírodu, historii.

VYSÍLAČE

DIGITÁLNÍ PŘÍJEM (DVB-T)

Kompletní přehled: http://www.rozhlas.cz/digital/info/_zprava/556953

SATELIT

Astra 3A – 23,5 st. E, Frekvence – 12525; polarizace V

přenosová rychlost 27500; fec – 3/4

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .