Známý slovenský arcibiskup Bezák bude mít vlastní pořad na TA3

robert-bezak-167Emeritní arcibiskup Róbert Bezák, který se po svém loňském kontroverzním odvolání těší výrazné popularitě, bude mít vlastní televizní pořad. Zpravodajská TA3 mu poskytne prostor každou neděli večer po hlavních zprávách.

Bezák už nyní píše pravidelné sloupky do týdeníku Týždeň, teď bude mít navíc možnost oslovovat diváky prostřednictvím pravidelného pořadu Slovo v čase. TA3 si od toho slibuje zvýšení sledovanosti v nedělním čase, jelikož Róbert Bezák je vděčnou mediální tváří, která přitahuje pozornost. Arcibiskup se stal známým svými pokrokovými názory a otevřenou komunikací nejen s věřícími, ale zejména s mladými lidmi. Čeští dokumentaristé s ním iniciativně začali točit dokument Arcibiskup s lidskou tváří ještě v době, kdy nebylo známo, že by měl být odvolán.

Bezáka z úřadu trnavského arcibiskupa odvolal loni v červenci Vatikán po apoštolské vizitaci jménem papeže Benedikta XVI. Odvolání  vzbudilo na Slovensku vlnu nevole. Róbert Bezák je od té doby pouze pomocním duchovním, oficiálně je ve 49 letech v důchodu a nemá ani možnost sloužit svaté mše.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,