Změna na postu ředitele TV Nova může naznačovat možný prodej

Bude mít tuzemská komerční jednička nové majitele? Zvěsti o možném prodeji Novy, případně celé skupiny CME se čas od času objeví a pak zmizí. Změna na postu generálního ředitele společnosti TV Nova však může leccos naznačit. Blíží se prodej nejsledovanější české komerční televize?

Svatební studio TV Nova. Foto: TV Nova

Svatební studio TV Nova. Foto: TV Nova

Nova před několika dny nečekaně oznámila, že její generální ředitel Christoph Mainusch po několika letech opustil tento post a společnost nyní vedou dva čeští manažeři – Klára Brachtlová a Jan Vlček. Mainusch zůstává v čele CME, kde je v rámci skupiny jedním ze dvou generálních ředitelů. Jeho odchod z čela TV Nova není pro některé pozorovatele zas tak překvapivý. Otázkou je, co to může znamenat ve vztahu k možnému prodeji firmy.

Novinář Robert Břešťan publikoval na webu Hlídacípes.org analýzu týkající se možného vývoje a zájemců. O Novu, resp. skupinu CME se prý zajímají podnikatelé Petr Kellner a Jiří Šmejc a koupi zvažuje i zakladatel CME Ronald Lauder, pro něhož byla Nova základem středoevropského televizního byznysu. Hlídacípes.org cituje několik anonymních mediálních manažerů, kteří potvrzují úvahy kolem dalšího vývoje.

Pokud by tedy Nova skutečně měla mít nového vlastníka, patrně půjde o skupinu PPF, Discovery Communications nebo některou z firem amerického podnikatele Ronalda Laudera.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,