Zlatým slavíkem je Klus, jinak anketa nepřinesla nic nového

zlaty-slavik-klusČeským slavíkem v kategorii Zpěvák roku se letos stal talentovaný písničkář Tomáš Klus. To je ale tak jediná zajímavá informace z jubilejního padesátého ročníku ankety. Karel Gott přišel o své prvenství po třinácti letech. Lucie Bílá ale zvítězila pošesté v řadě a stejného úspěchu dosáhla i skupina Kabát.

Z tohoto pohledu tak vlastně není co řešit. Karel Gott už musel být z tolika vítězství unavený a je otázkou, zda vůbec předmětnou anketu bral vážně. Být na vrcholu popularity většinu svého života je sice fajn, každá cena ale časem ztrácí na hodnotě, zvláště když umělec v anketě necítí vážnější konkurenci.

Je tak vlastně pozitivní, že po 13 letech konečně dochází ke střídání. Tomáš Klus má toho ještě hodně před sebou a zisk Slavíka rozhodně nepřeceňuje. Pro Karla Gotta je i druhé místo oceněním neobyčejných kvalit a nekončící popularity.

Vítězství v kategorii zpěvaček obhájila Lucie Bílá, již pošesté v řadě a celkově popatnácté. Na druhé příčce skončila Lucie Vondráčková a na třetí Ewa Farna. Na první příčku mezi hudebními skupinami se znovu dostal Kabát, pošesté za sebou. Dohromady už nasbírala kapela v anketě osm vítězství. Druhé místo získala skupina Nightwork a třetí Chinaski.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .