Živé přenosy X Factoru jsou tu, sitcomy CBS nemají téměř konkurenci

042_usa_logo

Americká stanice CBS také tento týden potvrdila, že její komediální seriály jsou nejsledovanějšími pořady týdne, nejúspěšnějším nadále zůstává Two And a Half Men a The Big Bang Theory. Pokud sledujete americký X Factor na slovenské PLUSke, pak vás bude patrně zajímat, že od příštího týden se budou vysílat už jen přímé finálové přenosy. V neposlední řadě MTV oznámila, že obnovuje animovaný sitcom Beavis And Butt-Head.

X Factor se živými přenosy

V úterní epizodě pěvecké soutěže X Factor odhalila stanice FOX finálovou dvanáctku soutěžících, kteří postoupí do další fáze soutěže. Tento díl uvidí diváci JOJ Plus tento pátek od 20.15. Celkem 17 soutěžících vystoupí na pódiu a porotci rozhodnou o tom, kdo bude moci zpívat naživo příští týden. Původně mělo být vybráno 16 interpretů a skupin, nakonec byla vybrána ještě jedna zpěvačka.

AMERIKA.41: Faktor strachu se vrátí 12. 12., na premiéru se chystá kontroverzní animák

MTV obnovuje animák Beavis And Butt-Head

Animované seriály se vrací do nového čtvrtečního slotu americké MTV. Beavis and Butt-Head je animovaný sitcom známý i tuzemskému divákovi z MTV Europe. Seriál se vrací po čtyřech letech, původní příběhy se vysílaly v letech 1993-1997 ve formátu 4:3. To se ovšem s novou řadou změní, vysílána bude v HD (tudíž i v 16:9) a zvuk bude Dolby Digital 5.1. V centru dění jsou dva společenští delikventi a teenageři milující rock. Premiérové díly budou vysílány každý čtvrtek ve 22.00, obě postavy budou též komentovat aktuální filmy, show MTV a jiné. Do čtvrtečního slotu přesídlí i animovaný seriál Good Vibes.

Trailer na obnovený seriál Beavis And Butt-Head.

Sitcomy CBS nadále jedny z nejsledovanějších

Pondělní večer ovládnul tradičně sitcom Two and a Half Men (TV Nova: Dva a půl chlapa), stanice CBS sice zaznamenala pokles na 6,84 milionu diváků (při share 13%), i tak jí vynesl výsledek silný nadprůměr. Večer se dařilo též How I Met Your Mother (Prima Cool: Jak jsem poznal vaši matku), aktuální díl zhlédlo 5,39 miionu při share 12%. Terra Nova na FOX od minulého týdne vzrostla mírně na 3,55 milionu diváků, podíl na trhu činil 7%, House (TV Nova: Dr.House) přilákal 4,08 milionu diváků (share: 7%), Castle (TV Prima: Castle na zabití) zaujal 3,42 milionu a získal tím podíl na trhu 7%.

DOPORUČUJEME: Detektivka na motivy bří Grimmů startuje, nadpřirozená bude i dr. Cameronová

Úterní X Factor klesnul na 4,60 milionu a share 10%. Premiéru si odbyl sitcom ABC s názvem Man Up!, první vydání zhlédlo 3,1 milionu diváků (share 6%). Celý týden ovlivňovala výsledky různá sportovní utkání, čísla jsou tudíž o něco nižší než obvykle. Páteční repríza seriálu Fringe (Nova Cinema: Hranice nemožného) dosáhla jen 660 tisíc diváků, share 2%. Příliš se nedaří ani premiérovým dílům, ovšem mluví se o tom, že seriál bude nakonec obnoven na další sezónu.

Ve velmi těžké konkurenci uspěla premiéra nového seriálu Once Upon a Time, jeho hlavní představitelka Jennifer Morrison získala stanici ABC 5,13 milionu a share 10%. Jedná se o nejlepší start novinky za poslední dva roky.

042_usa_kolace

Koláče sledovanosti za 42. týden.

042_usa_top20

TOP 20 nejsledovanějších pořadů uplynulého týdne.

Zdroj informací:
– žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů a grafy sledovanosti sestavuje server RadioTV podle denních výstupů tvbythenumbers.com
– průzkum sledovanosti provádí The Nielsen Company
– Informace uvedeném v tomto článku se snaží pokrýt přehled nejzajímavějších a nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, stejně jako poskytnout informace o novinkách.
– Uváděné hodnoty jsou pouze informativní, nejsou proto vždy garantované.
– Umístil-li se nějaký pořad v žebříčku TOP20 vícekrát, je uvedena pouze ta část s největším počtem diváků. V tabulce TOP20 neuvádíme sportovní pořady.
– Není-li uvedeno jinak, číslo uvedená v textové části vyjadřují data pro kategorii 18-49 let.

SHARE značí podíl na trhu (tedy počet diváků v procentech ze všech, kteří sledují televizi), RATING udává, kolik procent ze všech majitelů televizní přístrojů se dívalo na daný pořad. Maximální počet diváků je 131,49 milionů, čili rating například 10,3% znamená, že se na daný pořad dívalo 13,54 milionu diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: