Zákazníci české Digi TV nedostanou nové sportovní programy ze Slovenska

Digi sport má v některých zemích až tři kanály.

Digi sport má v některých zemích až tři kanály.

Nové sportovní kanály Digi sport, které v těchto dnech vznikají na Slovensku, nebudou k dispozici českým abonentům služby Digi TV. Budou moci sledovat pouze první program, jež do konce minulé sezony nabízel přenosy Premier league. Český trh tak doplácí na to, že platforma Digi TV má v obou zemích jiné majitele.

Slovenské úřady už oficiálně povolily převzetí slovenské části operátora Digi TV konkurentem Slovak Telekom. Díky tomu se tamním abonentům otevírají nové možnosti. Slovak Telekom zpřístupní ve svých platformách nové sportovní programy Digi sport a stejnou možnost dostanou i abonenty slovenské Digi TV. Čeští diváci ale budou muset hledat jiné možnosti, jak se k novým programům dostat, pokud budou mít zájem.

Platforma Digi TV spustí na Slovensku tři nové programy pod značkou Digi sport. K aktuálně vysílajícímu prvnímu kanálu přibude Digi sport 2 s podobným obsahem a dva programy Digi sport Liga majstrov, které nabídnou přenosy dvou utkání fotbalové Ligy mistrů z každého kola a úplné záznamy všech utkání této soutěže.

Tyto programy ale budou přístupné jen pro slovenské abonenty a vlastník platformy Digi TV Slovak Telekom je nabídne i abonentům svých služeb Magio a Magio Sat. Navíc exkluzivně nabídne i druhý program Slovak Sport TV s přenosy Premier league. Tento kanál bude dostupný i v České republice, ale zatím pouze v platformách O2TV a Topfun TV.

Pokud tedy budou mít čeští diváci zájem o nové programy Digi sport, jediným způsobem je abonence slovenské přístupové karty přes slovenského občana.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. kulisara

  Pokud tedy budou mít čeští diváci zájem o nové programy Digi sport, jediným způsobem je abonence slovenské přístupové karty přes slovenského občana.
  … nad tím již celkem dlouho uvažuji a to nejen kvuli uvedených novým programům…

  1. juko

   Chápu Vás a jen bych doplnil, že je docela smutné, že se v oblasti satelitního příjmu vracíme do dob před deseti lety, kdy podobná výměna karet a registrací mezi Čechy a Slováky byla nutností…

 2. LuboTS

  Treba uviesť na správnu mieru informáciu o skutočnom dôvode že prečo nové Digisporty budú len na Slovensku. Dôvodom nie je ani tak to že Digi Slovakia má iného majiteľa ako Digi CZ, ale skutočnosť, že Digi Sport kúpil práva iba pre Slovensko. Pre Českú Republiku má tieto práva niekto iný. Aj keby Digi Slovakia nezmenila majiteľa, museli by byť tieto stanice len na Slovensku

  1. juko

   Na druhej strane treba dodať, že ak by Digi SK nezmenila majiteľa, tieto práva by nekúpila vôbec, lebo len pre SR by sa jej to neoplatilo.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: