Zajímavá nadnárodní akvizice: Canal+ kupuje majitele Skylinku

Významný operátor placené televize v Evropě expanduje na další trhy. Děje se tak prostřednictvím akvizice skupiny M7 Group, která mimo jiné vlastní služby Skylink a freeSAT v České republice a na Slovensku. Prostřednictvím značek UPC Direct a Focus Sat působí rovněž v Nizozemsku, Belgii, Maďarsku, Rumunsku a taky v Německu, Rakousku.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Skupina M7 patří mezi největší nezávislé provozovatele placené televize v Evropě. Vznikla před 20 lety a má zhruba tři miliony předplatitelů. Firma sídlí v Lucembursku a své portfolio budovala postupně skupováním místních operátorů v různých zemích. Touto cestou koupila i české platformy CS Link a Skylink, které se následně sjednotily pod značkou Skylink.

Canal Plus patří do světové skupiny Vivendi. Obě strany v prohlášení uvedly kupní cenu ve výši 1 miliardy EUR, tedy necelých 26 miliard korun

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. JiriSedivy

    Pro východ se nic měnit nebude, určitě si nemyslete, že Vivendi spustí službu C+ na území východního bloku. Stane se pouze to, že Skylink už nebude patřit pod M7, ale Vivendi. Canal+ by se svými prémiovými službami v tak malé ekonomice jako je ČR neuživila. Navíc, by o 100% zdražily poplatky a to lidé nechtějí. Takže Skylink zůstává a nic se měnit nebude.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .