Začíná Turnaj mistryň s rekordním počtem českých hráček na O2 TV

Nejlepší světové tenistky si to rozdají o triumf okruhu WTA na ostře sledovaném turnaji v Singapuru. Tenisový svátek začíná již v neděli 21. října, závěrečné finále se pak odehraje přesně za týden 28. října. Pro českého fanouška bude jeho průběh mimořádně atraktivní. Ve dvouhře a čtyřhře může totiž uspět hned sedm Češek. Žádný z jejich zápasů fanouškům neunikne díky přímým přenosům stanic O2 TV Sport a O2 TV Tenis.

Petra Kvitová, archivní foto z Turnaje mistryň poskytla O2 TV

Petra Kvitová, archivní foto z Turnaje mistryň poskytla O2 TV

V elitní osmičce dvouhry se v Singapuru představí Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Obzvláště první jmenovaná je považovaná za jednu z velkých favoritek celého Turnaje mistryň. Dvojnásobná wimbledonská vítězka totiž může navázat na svou vydařenou sezonu.

Pro Kvitovou hovoří i její vzájemná bilance s konkurentkami z hvězdné osmičky. Letos se proti nim radovala sedmkrát z vítězství a poznala jedinou porážku. V Asii tak může dokonat svůj fenomenální návrat na tenisový vrchol. Karolína Plíšková si na velkolepém zakončení sezony zahraje potřetí v řadě, loni došla do semifinále.

Naději na úspěch mají české tenistky i ve čtyřhře. Loňské vítězství bude obhajovat Andrea Sestini Hlaváčková tentokrát ve dvojici s krajankou Barborou Strýcovou. Druhý ryze český pár tvoří Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, letošní šampionky z Wimbledonu i z Rolland Garros. Zkušená Květa Peschke se do Singapuru kvalifikovala s Američankou českého původu Nicole Melichar.

Bude to pomyslná oslava celé sezony, moc se na Singapur těším. Navíc s Bárou Strýcovu tam letíme v dobré formě, teď se nám v Asii dařilo a soupeřky o nás budou vědět. V posledních letech máme neskutečně silnou generaci, což dokládá účast tolika českých hráček na Masters. Všichni společně si chceme užít nejkrásnější turnaj v roce, diváci O2 TV Sport se mají na co těšit,“ uvedla tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

Hraje se systémem, ve kterém se hráčky navzájem potkají ve dvou čtyřčlenných skupinách. Nejlepší dvě z každé skupiny postupují do semifinále, v němž se následně rozhodne o dvou finalistkách. Všechny zápasy z Turnaje mistryň ze Singapuru odvysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis.

Digitální televize O2 TV drží exkluzivní vysílací práva na kompletní okruh WTA až do konce roku 2019. V balíčku nechybí ani práva na WTA Elite Trophy, kde si zahraje dvanáct nejlepších hráček, které se neprobojovaly na Turnaj mistryň.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .