Poslechněte si píseň Za 100 let k nejvýznamnějšímu výročí vzniku republiky

Myšlenka na vznik písničky, odkazující se na významné jubileum, se zrodila původně jako bláznivý nápad v parném létě letošního rok. Představa ale vyústila do povedené písně Za 100 let. Do projektu se zapojila téměř všechna rádia v zemi. U zrodu myšlenky stálo i Hitrádio.

Vizuál k nové písni Za 100 let

Vizuál k nové písni Za 100 let

Kdo ví, co bude stát za sto let, co o nás budou psát a vyprávět…” Takto se ptá společně třináct různých interpretů na speciální nahrávce „Za 100 let“, která připomíná 100. výročí vzniku republiky.

Původně šlo o na první pohled neřešitelné zadání na píseň o sto letech České republiky, resp. Československa, bez tradičně očekávatelného patosu a s určitým nadhledem. Osloveni byli Jana Infeldová a Jan Vávra z folk-popových Jananas. Ti jsou pověstní svými mimořádně zdařilými chytrými texty. Hudební produkce se pak ujal vyhledávaný současný producent Dalibor Cidlinský jr.

Následně začal stěžejní proces, tedy oslovení participujících interpretů, jako hlavních představitelů nahrávky „Za 100 let“. Výsledkem je celkem třináct jmen, která patří k nejvýznamnějším osobnostem současné domácí popové scény.

Na konečné podobě nahrávky se podíleli Marek Stracený, Mirai, Ewa Farna, Jindra Polák z Jelena, František Černý z Čechomoru, Xindl X, Michal Hrůza, David Stypka, kapela Slza, Vašek Bláha, Debbi a Jananas jako autoři písně.

Projekt nakonec narostl do větších rozměrů a bylo vhodné zapojit do spolupráce a hlavně prezentace nahrávky širší mediální prostor. A tak se díky společné podpoře řady rozhlasových stanic dostala nahrávka do českého éteru od pondělí 15. října 2018, tedy pár dní před slavným datem českých dějin, jímž je 28. Říjen.

Nyní je tak s jejich laskavou podporou píseň Za 100 let ke slyšení například na Hitrádiích, Evropě 2, Frekvenci 1, Kiss Radiu, Rádiu Blaník, ČRo Radiožurnál, ČRo2 a regionálních rádiích Českého rozhlasu. Do projektu se zapojily i regionální stanice Radio Zlín, Haná, Contact Liberec, Rubi a další.

O tom, že vznik písně provázela mimořádně pozitivní a přátelská atmosféra, svědčí i oficiální videoklip. Naplnila se tak idea a přání všech tvůrců a umělců – spojit se pro jednu společnou věc a pozitivně připomenout významné výročí – 100 let republiky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .