Začíná Mistrovství světa v hokeji 2014, Česká televize odvysílá nejvíce zápasů od roku 1956

Z letošního MS v ledním hokeji nabídne Česká televize divákům padesát dva televizních utkání. Přímo z Běloruska, kde bude mít své studio, připraví vysílání tým ČT sport v čele s Robertem Zárubou. Ten se na přenosech z hokejového mistrovství podílí nepřetržitě již od roku 1992.

ms-v-hokeji-2014-arena-651

Vrchol hokejové sezony, pak přijde vrchol fotbalové

Mistrovství světa v ledním hokeji je pro Českou televizi jedním z vrcholů sportovní sezony, ve vysílání jsme mu proto chtěli dát co největší prostor. Diváci se tak mohou těšit na dvaapadesát přenosů, což je nejvíce od roku 1956, kdy u nás šampionát vysílala televize poprvé,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Letošní pokrytí hokejového mistrovství na ČT sport je skutečně nadstandardní. Celkem se chystáme připravit pro diváky téměř sto padesát hodin vysílání ze šampionátu, z toho dokonce více než devadesát hodin přímých přenosů,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

První den nabízí vděčné derby se Slovenskem

Ze studia v Minsku budou diváky provázet Petr Vichnar a Robert Záruba. Televizní utkání budou komentovat Robert Záruba, Michal Dusík a Jiří Hölzel a stálí experti ČT Martin Hosták, David Pospíšil a Milan Antoš. „Ve studiu bude kromě jednoho z expertů také speciální glosátor. V posledních letech zastali tento post s velkým úspěchem Miroslav Hlinka v roce 2011 a loni Otakar Vejvoda,“ doplňuje šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba.

Reportérské příspěvky do programu zajistí Hana Ježková a Darina Vymětalíková. Program z Mistrovství začíná na ČT sport v pátek v 15 hodin prvním televizním utkáním Rusko – Švýcarsko, večer se pak představí čeští hokejisté v derby se Slováky. Téměř všechna televizní utkání národního týmu budou mít prodloužený předzápasový program.

V provozu i letos specializovaný web MShokej.cz a aplikace pro HbbTv

Česká televize nabídne fanouškům informační servis také na svých internetových stránkách. Zpravodajský portál České televize spouští k hokejovému šampionátu webový speciál na adrese www.mshokej.cz. Všech 64 zápasů mistrovství na něm budou moci diváci sledovat živě, videoarchiv pak navíc nabídne také sestřihy důležitých momentů, rozhovory s hráči i reportáže o dění v Minsku.

Česká televize nabídne fanouškům vše podstatné také prostřednictvím svých facebookových a twitterových účtů. Dění v sociálních médiích a nejzajímavější trendy bude tým Nových médií prezentovat přímo v živých televizních vstupech. Speciální aplikace se objeví i v HbbTv. Tentokrát ve zcela novém konceptu. Poprvé do ní budou integrována videa z portálu ČT sport. V aplikaci ČT sport pro mobilní telefony a tablety přibude po dobu konání akce samostatná rubrika MS v hokeji se všemi důležitými informacemi o týmech a zápasech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .