Za přenosy z MS v hokeji ve vysokém rozlišení nemusíte platit

ms-v-hokeji-2014-logo-651

Přenosy z hokejového Mistrovství světa ve vysokém rozlišení obrazu jsou dostupné bezplatně. Zatímco na českém trhu jde už o standard, na Slovensku se někteří operátoři snaží na tom vydělat další peníze.

Pokud by ovšem lákaly na HD s cílem získat úplně nové abonenty svých služeb, bylo by vše v pořádku. Rozhlas a televize Slovenska nicméně kritizuje praktiky operátorů, kteří chtějí na HD vysílání hokeje vydělat další peníze. Ve včerejším vysílání Slovenské televize bylo zdůrazněno, že HD přenosy poskytuje všem operátorům bezplatně a diváci by tedy za ně neměli nic připlácet.

V posledních dnech registrujeme aktivity několika poskytovatelů distribuce televizního signálu, kteří nabízejí ve svých marketingových kampaních služby propagující sledování hokejového mistrovství světa v HD kvalitě za extra finanční poplatek. (…) Tyto aktivity vůči vám, našim divákům, považujeme za zavádějící a poškozující vaše právo na bezplatný a bezbariérový přístup k programu RTVS,“ uvedla televize ve včerejším prohlášení.

V ČR je možné sledovat HD přenosy z Mistrovství světa přes standardní zemské vysílání, když máte set top box nebo TV přijímač podporující standard MPEG-4. Kanál ČT sport HD vysílá společně s programy ČT1 HD a ČT2 HD v rámci Regionální sítě 7 označované též jako Multiplex 1a. Na satelitu je možný příjem s použitím přístupových karet platformy Skylink nebo samostatné karty České televize. Programy ČT ve vysokém rozlišení vysílají jsou dostupné za stejných podmínek jako ostatní kanály ČT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .