Wimbledonské finále na Nově zafungovalo, primnácké Svatby v Benátkách rovněž

Ilustrační foto - FTV Prima

Ilustrační foto – FTV Prima

Prima zatím může být s výkonem svého nového seriálu Svatby v Benátkách spokojená. Seriál si udržel své publikum a Prima díky tomu ovládla nedělní večer. Nově v sobotu pomohl Wimbledon a Petra Kvitová.

Finále Wimbledonu bylo v sobotu odpoledne jednoznačnou záležitostí Petry Kvitové, která vyprovodila z kurtu kanadskou soupeřku Bouchardovou nelichotivým kanárem ve druhém setu. Nova prozíravě zařadila finálový přenos přímo na svůj hlavní kanál, a významně tak ovlivnila odpolední sledovanost. Celkový dojem by mohl být lepší, pokud by byl finálový duel vyrovnaný – a tím pádem i delší. Nicméně Nově se letos povedlo vytěžit z Wimbledonu maximum, jelikož díky tomu významně posílila i pozici svého mužského programu Fanda. Pro příští ročník ale bude muset najít náhradu, jelikož přišla o několik sportovních taháků – včetně Wimbledonu.

Prima mohla slavit v neděli. Její nový seriál Svatby v Benátkách ovládl hlavní vysílací čas. Vítězství ale mohlo být přesvědčivější, jelikož Primu už neohrožoval novácký evergreen Doktoři z Počátků. A paradoxně, Prima bez této konkurence získala míň diváků než před týdnem. Před sedmi dny atakovala milionovou hranici, včerejší sledovanost byla pod 800 tisíc. Samozřejmě, i tak je to úspěch. Očekávám však, že na Palmovce si pro příští týdny stanoví vyšší laťku. Příznivé počasí sice televizní sledovanosti moc nepřeje, ale primácký seriál potřebuje už v létě nabrat kritickou masu diváků, aby mohl úspěšně konkurovat nováckým stálicím i na podzim.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: