Vzniká nová televize nejen pro věřící s názvem podobným TV Noe

krestanska-ilustrace-651

Na českém a slovenském trhu by měla ve druhé polovině roku 2014 zahájit vysílání nová televize nejen pro věřící. Autoři projektu zvolili název TV Zoe, bude tedy lehce zaměnitelný s nynější televizí Noe.

Nová stanice by však neměla být propojená s žádnou církví a jejím primárním posláním by mělo být pouze informování o životě s Bohem. Pro tento účel si autoři projektu zvolili nejen název velmi podobný již zavedené křesťanské televizi Noe, ale i způsob šíření signálu. Nová televize by se měla k divákům dostat přes satelit a určitě bude usilovat o umístění v nabídce kabelových společností. Půjde tedy o stanici, která se pokusí oslovit konzervativnější diváky přes tradiční kanály a nepůjde tedy pouze cestou vysílání na internetu nebo on-line videoarchivu.

Vzniká pro slovenské diváky, dostupná bude i v Česku

Dostupnost vysílání by měla být primárně pro Slovensko, pokud se ale nové stanici podaří úspěšně dostat na satelit, určitě mohou diváci počítat s nekódovaným příjmem. Stejným způsobem funguje i česká křesťanská TV Noe nebo slovenská televize LUX.

Programové typy nové stanice by měly zahrnovat zpravodajství a diskusní pořady, dokumenty, případně i filmy. Vlastnit a provozovat by ji mělo stejnojmenné občanské sdružení, které bude mít v portfoliu i regionální televizi ze západního Slovenska. Na projekt jako první upozornil server Omédiách.com slovenské novinářky Miroslavy Kernové.

Češi a Slováci už mají tři křesťanské terestrické rozhlasové stanice

Nová televize Zoe hodlá navázat spolupráci s vícero církvemi. Na českém i slovenském trhu půjde již o třetí projekt soukromé televize s křesťanským programem, která by mohla být financována i z diváckých darů. Původně na obou trzích působila pouze televize Noe, která měla být společným česko-slovenským projektem a mimo vlastní tvorby přinášela i pořady partnerského studia LUX na Slovensku. Po několikaleté spolupráci se však názory obou stran na provoz i obsah televize začaly rozcházet natolik, že se slovenská strana rozhodla pro vlastní samostatné vysílání. Tak vznikla dnešní televize LUX.

Mimo televizního vysílání působí na obou trzích i několik křesťanských rádií. Čeští posluchači mají k dispozici brněnské Rádio Proglas s významným pokrytím republiky v FM pásmu a postupným dokrýváním prostřednictvím digitálního rozhlasu. Na Slovensku působí prakticky celoplošné Rádio Lumen a na obou stranách oslovuje posluchače i satelitní a zčásti terestrické Rádio 7, které je společným projektem křesťanských nadšenců s podporou některých církví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,