Východočeská televize V1 zahájila testy v multiplexu 3

vychodoceskatelevize_v1

Diváci v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji mohou od středečního poledne zachytit v multiplexu 3 vysílání nové regionální televize V1. Prozatím zhlédnou diváci pouze promo smyčku. Podle vyjádření provozovatele může signál nové stanice naladit až 17,53% obyvatel České republiky (v absolutních číslech se jedná zhruba o 1,8 milionu diváků).

Původně měla regionální Východočeské televize V1 vysílat až za tři týdny, nová stanice ale odstartovala testovací vysílání už nyní. Diváci třetího multiplexu ji naladí na 34. kanále v Pardubicích (vysílač Krásné) a 60. kanále v Trutnově z vysílače Černá hora. Nový kanál ve zmíněných krajích doplní celoplošné vysílání televizní stanice Prima love, hudební televize Óčko a rozhlasové stanice Proglas.

SOUVISEJÍCÍ: Východočeská televize V1 uvede dokumenty BBC

Každou hodinu nabídneme divákům zpravodajství z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to včetně živých vstupů. Součástí programu bude i hlavní zpravodajství vysílané živě od 18:00 hodin. Kromě regionálních zpráv bude Východočeská televize V1 vysílat například dokumenty z produkce BBC nebo hudební klipy, přinese profily různých osobností a nabídne nákupní průvodce a další pořady,“ uvedl jednatel společnosti VČTV (vlastníka televize) Roman Švec.

V multiplexu 3 vysílají v jednotlivých regionech stanice TV Metropol, západočeská regionální TV ZAK, moravskoslezská TV Polar, liberecká TV Genus Plus, Jihočeská televize na jihu Čech, R1 Morava a TV Vysočina. Celodenní program odvysílá řadu pořadů známých ze zaniklé TOP TV – například TOP SONG s Jitkou Charvátovou, TIP TOP s Martinem Zounarem o tajích kulinářství. Schéma však kromě dokumentů BBC doplní také pořady TV Prima, diváci si mohou zavzpomínat na zesnulou herečku a moderátorku Šárku Tomanovou (spolumoderovala Receptář prima nápadů) či na pořad Mazlíčci s Honzou Musilem.

vychodoceskatelevize_v1_studio

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .