Východočeská televize V1 vysílá tři roky, má i nový zpravodajský web

Portál v1online.cz přináší kromě regionálních zpráv a videí také podrobný kalendář akcí pro celý region. Navíc umožňuje lokálním videokanálům sdílení jejich obsahu s diváky z celého kraje. Projekt je v základních parametrech bezplatný.

v1online-651

Producenti, města a obce mohou umístit na web vlastní obsah

Po třech letech vysílání se regionální Východočeská televize V1 otevírá novým možnostem a nabízí více prostoru lokálním tvůrcům zpravodajských i publicistických obsahů. Města, obce a další organizace z neziskového sektoru mohou na web v1online.cz posílat své reportáže a videa z kulturních či sportovních akcí.

Nový zpravodajský portál není jen kanálem V1, ale nabízí prostor všem kameramanům z regionu. Chceme, aby fungoval jako komunitní server, kam mohou města, spolky a veřejné organizace posílat videa a reportáže zdarma. Podmínkou je, že se nesmí jednat o komerci,“ řekl webeditor v1online.cz Tomáš Hejtmánek.

Stanice připravuje pořad složený z diváckých příspěvků

Projekt je v základních parametrech bezplatný. Naší ambicí je přinést obyvatelům východních Čech všechny důležité a zajímavé informace na jednom místě. To platí i o kalendáři akcí, po kterém je v regionu silná poptávka. Dosud existuje celá řada lokálních kalendářů, ale kompletní přehled chybí,“ vysvětlil Hejtmánek.

Nový regionální portál v1online.cz, který nabízí prostor také dalším tvůrcům, je součástí programových změn, které stanice avizovala již na začátku léta. Do třetího roku vysílání tak Východočeská televize V1 vstupuje s cílem více se otevřít lidem v regionu. Do vysílání chce proto zařadit i formát, který ukáže také divácká videa.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: