Východočeská televize V1 uvede dokumenty BBC

vychodoceskatelevize_v1

V Královéhradeckém a Pardubickém kraji odstartuje 9. září nová východočeská televize V1. Zamíří do digitální terestrické sítě, multiplex 3 tedy nabídne další regionální program. Kanál s názvem Východočeská televize bude běžně dostupný na televizních anténách, kde diváci přijímají současné celoplošné televize z vysílačů Krásné a Černá hora. Vlastník licence Bydžov s.r.o. připravuje od května nové televizní studio v prostorech uvolněných po zaniklé regionální televizi RTA na letišti v Hradci Králové.

Nová televize V1 dostala licenci k regionálnímu vysílání 9. května 2012. „Východočeská televize přinese divákům v obou krajích celodenní program informačně – zábavného charakteru, tedy aktuální regionální zpravodajství v průběhu celého dne a atraktivní dokumenty, které dosud diváci měli možnost sledovat pouze na placených kabelových a satelitních kanálech,“ uvedl při příležitosti udělení licence Aleš Javůrek, ředitel marketing a PR.

Nová regionální televize bude vysílat v prostorách uvolněných po zaniklé regionální sítě RTA na letišti v Hradci Králové. V květnu došlo k uzavření smlouvy na dodávky televizní technologie a dohodám s původními zaměstnanci televize RTA. Nová stanice původně měla vysílat pod licencí společnosti Bydžov s.r.o. a s názvem Východočeská televize, v červenci byla RRTV odsouhlasena změna na V1. Start je naplánován na 9. září, vysílat bude v rámci multiplexu 3 (provozuje Czech Digital Group).

Prostor mezi pravidelnými zpravodajskými relacemi mají vyplňovat zahraniční pořady. „Naši diváci se mohou těšit na stovky hodin přírodovědných, historických a technických dokumentů od britské BBC MG. Technici zároveň reformátují také některé magazíny zaniklé Top TV,“ doplnil Libor Tobišek, jednatel firmy Východočeské televize, která televizi bude provozovat.

Za všechny relace zmínilo vedení například Panství bohatých (Wealthy Manor), jedná se o cyklus z roku 2010 o bydlení nejbohatších osobností. V1 jej odvysílá v české premiéře ve formátu 16:9, formát pochází z produkce KM plus Media. Dokumenty BBC měla od letošního roku původně vysílat dnes již neexistující RTA. Programovým ředitelem nové stanice je Martin Kindernay (bývalý majitel a ředitel televize Galaxie a TV3.

vychodoceskatelevize_v1_studio

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .