Vlastní sportovní kanál O2 bude od nové sezony realitou

Dřívější spekulace médií ohledně nového sportovního kanálu pro český trh dnes potvrdila přímo společnost O2, která získala rozhodující část vysílacích práv k fotbalové Lize mistrů. Využije k tomu svého vlastního sportovního kanálu.

o2-grafika-651

Liga mistrů se stěhuje z Primy COOL na nový sportovní kanál

Operátor O2 Czech Republic získal exkluzivní práva na vysílání příštích tří ročníkůLigy mistrů UEFA včetně semifinálových utkání a finálového zápasu. Od září 2015 tak odvysílá celkem 130 utkání z každé sezóny vždy s výjimkou jednoho úterního zápasu. Ten i nadále připadá na neplacené vysílání a to bude poskytovat Česká televize na programu ČT sport.

Atraktivní fotbalové přenosy se tak přesunou z neplacené stanice Prima COOL na placený sportovní kanál, který od příští sezony spustí O2. Další podrobnosti prozatím nejsou známy, nový kanál ale připravuje spoluzakladatel a dlouholetý ředitel Galaxie sport a Nova sport Marek Kindernay.

Platforma O2TV se pochlubila růstem

Rok 2014 byl pro O2 TV skutečně dobrým rokem. Počet zákazníků vzrostl o 20 procent, spustili jsme službu mobilní televize O2TV Go pro všechny, která má k dnešku přes 240 tisíc stažení, a vstoupili do světa exkluzivního obsahu. Po anglické lize Premier League jsme od letošní sezóny exkluzivně získali práva na zápasy Ligy mistrů,“ uvedl v tiskové zprávě David Duroň, marketingový ředitel společnosti pro segment domácností.

Do jeho působnosti patří právě televizní služba O2TV i její mobilní aplikace. Ta je sice ve srovnání s konkurenčními produkty programově nejchudší, nabízí však exkluzivní kanály Digi sport s přenosy anglické fotbalové Premier league. V rámci O2TV bude následně k dispozici i nový sportovní kanál, který může být tahákem pro fotbalové fanoušky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: