Vladimír Železný otevřel svou pravidelnou sobotní kazatelnu

Premiérový díl nového pořadu Volejte Železnému odvysílala televize Barrandov v sobotu 30. listopadu. Vladimír Železný se představil ve své tradiční roli poprvé po deseti letech. Uvidí ho ale jen zlomek někdejšího publika. Zaujal necelých deset procent diváků u obrazovek.

vladimir-zelezny-651

Vladimír Železný tak může znovu předvést své kazatelské schopnosti v pravidelném sobotním pořadu, přesně v poledne – tak aby mohl divákům i nadále přát dobrou chuť k obědu. Na obrazovky se však vrací v mnohem obtížnější situaci, než tomu bylo v dobách, kdy šéfoval televizi Nova. Tehdy ale v Česku vysílaly tři celoplošné televize a čtvrtá s neúplným pokrytím. Dnes je na trhu několik desítek celoplošných kanálů a jeden Železný tak může přilákat pozornost maximálně jednotek procent diváků.

Ve svém pořadu by se mohl kromě programu a směřování televize Barrandov vyjadřovat prakticky ke všemu, co hýbe společností, politikou a veřejným životem. Už sice nebude předvádět prvotřídní upoutávky a zřejmě se tak často nebude chlubit ani nejúspěšnějšími pořady. No mnozí se rádi podívají na to, jak dokáže Vladimír Železný čarovat s výsledky sledovanosti. Předpokládejme, že nám znovu naservíruje pověstné koláče z peoplemetrů a vybere vhodné cílové skupiny diváků tak, aby své dílo – tedy televizi Barrandov – ukázal v co nejlepším světle.

Řada nostalgických diváků už může vyhlížet magickou chvíli, kdy jim jejich televizní idol devadesátých let znovu popřeje dobrou chuť k obědu. Škoda jen, že pan Železný už nemá své následovníky. Podobný typ pořadu byl kdysi velice populární zejména na Slovensku, kde v jednu chvíli měli svůj pořad ředitelé tří televizí. Tehdejší šéf televize Markíza Vladimír Repčík vystupoval v pořadu Zo zákulisia, ředitel komerční televize Joj a nynější slovenský prezidentský kandidát Milan Kňažko měl pořad Čo na to riaditeľ a Slovenská televize měla rovněž podobný formát s názvem Odpovede z obrazovky. Ten si prosadil někdejší reformní šéf STV Richard Rybníček.

První díl obnoveného pořadu Volejte řediteli, který se z právních důvodů vysílá pod názvem Volejte Železného, zařazuje televize Barrandov do programu v sobotu 30. listopadu ve 12:00 hod.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .