VÍTE PRVNÍ: Dobré ráno se vrací, na ČT2 bude vzdělávat a referovat o kultuře

dobrerano_ct2

Česká televize v pátek 15. června ukončí vysílání poměrně nového bloku Živě na Jedničce. Ten nasadil první program ČT teprve letos v lednu do času po Sama doma (14:00 – 16:30), life-stylový magazín je sestaven z informací, rozhovorů a tipů. ČT tak opět vrací do vysílání 150 minutové pásmo Dobré ráno, tentokrát už jej ale neuvidí diváci ČT1, zde pokračuje Studio 6. Nový pořad bude vysílat ČT2.

Nové Dobré ráno se po půlroční pauze vrací do programu České televize. Od 18. června jej bude vysílat ČT2 každý všední den od 6:00 do 8:30. Změn bude několik. Za prvé, stávající moderátoři mají odejít a nahradí jej nové dvojice. Nadále se bude střídat brněnské a ostravské studio České televize tak, aby byla naplněna kvóta pro výrobu pořadů v regionech.

Nikoli life-style, ale vzdělání a kultura

Hlavní náplní nového Dobrého rána už nebudou life-stylové informace. Tak, jak znali diváci Dobré ráno na ČT1, se už nemá objevit. Podle našich informací se ranní blok svou formou stane vzdělávacím a kulturním pásmem. Takřka 2,5 hodiny vysílání má naladit diváky k příjemnému vstávání, chybět nemá hudba, rozhovory a zajímavosti.

Studia se již předělávají, místo modré barvy dominuje žlutá. První snímky už zveřejnila Česká televize prostřednictvím sítě Facebook. Známo je už také logo nového pořadu.

dobrerano_ct2_studio

Brněnské studio pořadu Živě na Jedničce se už mění, dominovat má žlutá barva. Zdroj: Televizní studio Brno

Současní moderátoři odchází

Diváci pořadu Živě na Jedničce přijdou o stávající moderátory. Dvojici Gabriela Lefenda-Petr Rajchert a Monika Brindzáková-Jan Musil vystřídají moderátoři noví. Jednou z nových posil je například Lenka (Lenny) Trčková, moderátorku znají posluchači mnoha rádií (Rádio Hey, Frekvence 1), ale i diváci TV Óčko.

PŘEČTĚTE SI: Česká televize inovovala své tradiční logo, změny se projeví od září

Pořad Živě na Jedničce je přijímán rozpačitě. Má sice mnoho věrných příznivců, přesto sledovanost a celková spokojenost není nijak oslnivá. Programový ředitel ČT Milan Fridrich pořad spouštěl s tím, že se má jednat o odpolední alternativu k seriálům. Dosud neměla ČT dostatek peněž na premiérový odpolední program, prostředky ale získala tím, že Studio 6 vysílá jak na ČT24, tak i na ČT1. Tato změna předznamenává velké změny, jimiž mají od září projít ČT1 a ČT2.

Jak uvedl nedávno server Digizone.cz, Kavčí hory si nechaly registrovat ochrannou známku „Za minutu 12„. Ačkoli nechtělo vedení novinky blíže komentovat, potvrdilo, že se jedná o novinku podzimního schématu.

ondra_lennyOndra a Lenny, nová moderátorská dvojice Dobrého rána na Dvojce.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. pevy

    Důvodem těchto bloků je jen a pouze plnění kvóty pro podíl regionálních studií. Proto ani takový blok nebude mít nikdy žádnou oslnivou sledovanost, i když bude vysílan v jakékoliv denní době.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .