Viděli jste Pavla Poulíčka na Primě?

poulicek-pavelGLOSA – Tak se nám Prima family rozhodla zbavit sportovního reportéra Pavla Poulíčka. Pro někoho smutná zpráva, většina nad tím jen mávla rukou. Pokud jste totiž primácké zprávy nesledovali s použitím lupy, ani jste nemohli vědět, že tam Poulíček působí.

Televize Prima (family) se totiž už před nějakým časem rozhodla rozpustit celou sportovní redakci a zrušit samostatné sportovní zpravodajství, které se tak stalo pouze nechtěnou součástí hlavních zpráv. Nicméně angažmá Pavla Poulíčka mohlo televizi pomoci – kdyby vůbec někdo o něm věděl. Nakonec s ním televize ukončila spolupráci protože byl prý „málo produktivní“. Poulíček je totiž ikonou sportovního zpravodajství konkurenční Novy a to jak v pozitivním tak i negativním smyslu.

U hokejových nebo fotbalových fanoušků vyvolává jeho jméno výrazně negativní reakce. Pavel Poulíček se v mládí dopustil několika nevděčných kiksů, což ale souviselo s tím, že Nova dala ve svých začátcích prostor mnoha nezkušeným reportérům a to nejen ve sportovní redakci. Není třeba zapomínat, že Poulíček začínal v redakci nejsledovanější komerční televize když mu bylo devatenáct a neměl vedle sebe moc zkušenějších kolegů. Ba co víc, nespecializoval se prakticky na žádnou disciplínu. Nejprve komentoval fotbal, pak když se Nova dostala k hokeji, vyzkoušel si i NHL nebo Mistrovství světa.

Jenomže není sport jako sport. Když komentujete basketbal, nemůžete jenom tak přesedlat na šachy. Stejně tak specialista na tenis bude asi stěží moci předvést kvalitní výkon při komentování hokeje. Pavel Poulíček dostal prostor a zkusil to – neúspěšně. Dávno zapomenuté kiksy se s ním bohužel potáhnou ještě několik let.

Když už se ale Prima Group rozhodla Poulíčka angažovat, mohla mu alespoň nabídnout víc práce než jen točení několika reportáží. A když už se s někdejší nováckou hvězdou na Prime definitivně loučili, mohli to komunikovat malinko korektněji. Takhle to vyznívá tak, že Pavel Poulíček nic nedělal, nebo byl zcela neschopný. Ani jedno z toho není tak úplně pravda.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .