Veřejnoprávní televize Česka a Slovenska testují Ultra HD obsah volně přes satelit

Česká televize společně se slovenským telerozhlasem RTVS testují Ultra HD vysílání volně na satelitu. Vysílání probíhá ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi a společností SES Astra.

Ilustrační prezentační fotografie

Ilustrační prezentační fotografie

Česká televize věří, že zavedení Ultra HD bude mnohem rychlejší než HD a je odhodlaná se postarat o její brzký příchod do Česka. Vítáme možnost spolupráce se SES na testovacím Ultra HD vysílání a další možnosti kooperace po jejím vstupu do Ultra HDTV Fóra,“ uvedl Ivo Ferkl, technický ředitel České televize.

Spolupráci obou veřejnoprávních televizí někdejší federace vítá i generální ředitel slovenské instituce RTVS Václav Mika. “Všechny naše pořady produkujeme a vysíláme v HD a chceme ukazovat směr i v oblasti Ultra HD vysílání, RTVS chce být lídrem technické inovace. V prvním kroku budeme nabízet náš Ultra HD obsah na satelitu ASTRA spolu s našimi partnery,“ uvedl Mika.

Ultra HD je v současnosti nejvyšší možná kvalita vysílání, která nabízí čtyřnásobné rozlišení oproti HDTV. Kromě televizního přijímače s podporou Ultra HD rozlišení je potřeba mít k dispozici i integrovaný satelitní přijímač nebo samostatný settopbox umožňující příjem programů ze satelitu v Ultra HD.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: