Velikonoční program České televize

 

Česká televize mimo tradiční velikonoční program zařadí výjimečně přímý přenos baletu z Národního divadla. O letošních jarních svátcích přibydou především bohoslužby. Benefiční pořad Pomozte dětem je přesunutý na později.

ČT zařadí  o letošních velikonočních svátcích program pro věřící, kteří nyní nemohou do kostela.„Od čtvrtečního večerního začátku velikonočních svátků až po neděli tak pokryjeme celkem čtyři bohoslužby. Začneme na Zelený čtvrtek bohoslužbou z kostela sv. Jakuba v Brně, která připomíná Poslední večeři Páně. Na Velký pátek budeme přenášet obřady připomínající ukřižování, na Bílou sobotu velikonoční vigilii, tedy očekávání vzkříšení Ježíše Krista, a završíme to nedělní bohoslužbou, na které budeme slavit samotné zmrtvýchvstání,“ upřesňuje Patrick Diviš z tvůrčí producentské skupiny náboženské tvorby a dodává: „Tradičně také divákům přineseme velikonoční poselství a požehnání papeže Františka Městu a světu, takzvané Urbi et Orbi.“

Kanál ČT art nabídne v neděli 12. dubna mimořádný přímý přenos Protančíme tím – Baletní gala se sólisty z Národního divadla . Program bude doplněn také o řadu záznamů koncertů klasické i populární hudby, nebo divadelní hry.

Malý princ
Zdroj: Česká televize – Malý princ

Děti se mohou těšit na rodinné pořady a tradiční pohádky, které o Velikonocích bude nabízet program ČT1. Benefiční pořad Pomozte dětem, který má už dvacetiletou tradice a objevuje se na obrazovkách vždy o Velikonocích, se i přesto ČT rozhodla natočit a odvysílat, aby mohla vybrané charitativní projekty podpořit. Podobu bude však jiná, než na co byli diváci doposud zvyklí. Vysílání by mohlo proběhnout začátkem května.

Pro malé diváky bude na webu webu Déčka připravena speciální sekce on-line aktivit s velikonoční tématikou a s oblíbeným Adventní kalendářem.

Výběr z velikonoční nabídky ČT pro věřící:

čtvrtek 9. 4.   Zelený čtvrtek

17:30  Večerní bohoslužba Zeleného čtvrtku
Mše na památku Večeře Páně. Bohoslužbu celebruje farář Jan Pacner.

 pátek 10. 4.   Velký pátek

10:00  Velkopáteční bohoslužba
Přímý přenos z Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 10 Strašnicích. Režie J. Rásocha

sobota 11. 4.  Bílá sobota

20:30  Velikonoční vigilie
Přímý přenos slavnosti vzkříšení Ježíše Krista z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Režie J. Rásocha

 neděle 12. 4.  Velikonoční neděle – vzkříšení

10:00  Bohoslužba Církve československé husitské
Přímý přenos oslavy Božího hodu velikonočního – Vzkříšení Páně z kostela sv. Václava na Zderaze v Praze. Bohoslužbě předsedá patriarcha Tomáš Butta. Režie J. Rásocha

11:55  Urbi et Orbi
Přímý přenos velikonočního požehnání papeže Františka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .