V pondělí skončí analogová ČT2 na Plzeňsku, nahradí ji čtyři kanály v digitálu

radiotv-archiv12V pondělí České Radiokomunikace ve spolupráci s Českou televizí zahájí dočasné experimentální DVB-T vysílání multiplexu veřejné služby pro západní Čechy z Krašova a ukončí analogové pozemní vysílání ČT2 z vysílače Plzeň – Krkavec.

Jde o výsledek dohody Českých radiokomunikací s Českou televizí ohledně spolupráce při experimentálním vysílání multiplexu veřejné služby pro západní Čechy. Jak informují obě strany ve společné tiskové zprávě, toto experimentální vysílání přejde v řádné vysílání po oficiálním podpisu smlouvy mezi Českými Radiokomunikacemi a Českou televizí, který proběhne za dva týdny.

Digitální pozemní signál multiplexu veřejné služby /síť 1/ pro územní oblast Plzeň bude spuštěn v pondělí 28. července 2008 v 8.00 hodin ráno. Plzeňský kraj a část Karlovarského kraje bude pokrývat z vysílacího stanoviště Krašov, a to na 34. televizním kanálu o efektivním vyzářeném výkonu 100 kW. Těsně před spuštěním této digitální vysílací sítě 1 z Krašova musí být uvolněn potřebný 34. televizní kanál na městském vysílači Plzeň – Krkavec. Proto bude z tohoto stanoviště rovněž 28. července 2008 definitivně ukončeno analogové pozemní vysílání ČT2, a to v 7.59 hodin ráno.

Signál ČT2 z vysílače Plzeň – Krkavec lze již od 16. června 2008 snadno identifikovat prostřednictvím speciálních symbolů – piktogramu a informační textové lišty vložené pouze do analogového vysílání druhého programu ČT z Krkavce. Ostatních diváků v Plzeňském kraji, kteří uvedené atributy na Dvojce neregistrují, se vypnutí analogového vysílání ČT2 nedotkne. Analogový příjem z jiného vysílače jim zůstane zachován. Budou ale mít k dispozici digitální signál všech čtyř programů České televize, které si můžou naladit přes DVB-T settopbox.


Předpokládané pokrytí Plzeňska DVB-T signálem z Krašova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .