V Karlových Varech se uskutečnil panel šéfů televizí veřejné služby

tv-ilustrace-651

Navázat na mimořádný růst prestiže televize jakožto kreativního a úspěšného média a spojit filmové a televizní producenty i tvůrčí talenty z USA a Evropy, to jsou hlavní cíle, se kterými do Karlových Varů přijeli ředitelé evropských veřejnoprávních stanic, aby se účastnili odborného televizního panelu, který v rámci mezinárodního filmového festivalu pořádá Česká televize.

V Karlových Varech se sešli generální ředitelé veřejnoprávních stanic v Česku, Polsku a na Slovensku. Jejich společným cílem je otevřít nové možnosti na poli koprodukce a efektivnější spolupráce.

Televizní i filmový trh se přirozeně proměňují a v posledních letech jsou tyto změny ještě rychlejší než dříve. Produkty vyráběné pro televizi využívají filmových postupů, evropská tvorba je stále konkurenceschopnější i na světovém trhu a evropské publikum naopak slaběji než dříve reaguje na americké formáty. Všechny tyto aspekty vytvářejí příležitosti pro televizní stanice, respektive autory, ze střední a východní Evropy,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Společné setkání ředitelů středoevropských veřejnoprávních stanic by se podle Petra Dvořáka mohlo stát základem pro společnou platformu, jejímž cílem by bylo intenzivněji a efektivněji spolupracovat na společných filmových projektech. Odborný panel se uskutečnil dnes ve 13:00 v Grandhotelu Pupp. Kromě generálního ředitele České televize Petra Dvořáka přijel i šéf slovenské RTVS Václav Mika, Juliusz Braun z polské veřejnoprávní televize TVP, Cecile Mosli z norské NRK a další osobnosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .