V jaké kondici je Music Box, když pronajímá své vysílání?

music-box-tv-167NÁZOR – Slovenská hudební televize Music Box má patrně to nejlepší období za sebou. Když startovala v roce 2002, ještě nebyl internet tak rozšířen a hlavně, nebyl k dispozici videoserver YouTube, takže diváci měli motivaci vybírat klipy právě na Music Boxu a přinášet tím této televizi peníze. Dnes je však Music Box právě obětí nových technologii a faktu, že jakoukoliv písničku si lze okamžitě přehrát online – a zadarmo.

Postavil televizi Joj, pak založil Music Box

Projekt Music Box odstartoval krátce poté, co slovenský televizní nadšenec Marcel Děkanovský prodal svůj do té doby nejzajímavější produkt investorovi. Tehdy šlo o úspěšnou košickou lokální televizi NAŠA a multiregionální TV Global. Z té později vznikla dnešní televize Joj. Děkanovský ale nebyl nadšen tím, že nový majitel stanice úplně utlumil vysílání košické lokální televize, a rozhodl se ji znovu založit.

Tak vznikla obnovená televize NAŠA, která však přinášela pouze hodinu premiérového programu denně. Zbytek vysílacího času bylo potřeba něčím vyplnit. Písničky na přání ve formě placeného hlasování se zdály být ideálním řešením. Music Box se zaměřil na mladou náctiletou generaci a začal nabízet několik stovek videoklipů. V rámci dané cílové skupiny bylo otázkou prestiže, aby si někdo objednal vysílání hudebního videoklipu ve vysílání celostátní televize. A tak měl Music Box v prvních letech na růžích ustláno.

Placené videoklipy nelákají. A chat už dlouho netáhne

Chcete vidět klip? Zaplaťte a jako bonus máte k dispozici i placený chat. Jenomže s postupným rozšiřováním internetu a zejména s příchodem serveru YouTube začal zájem o videoklipy v televizi klesat. Kdo by už jen platil za přehrávání hudby v televizi, když si tu samou hudbu může pustit kdykoliv ve svém PC nebo mobilu? Music Box už nebyl pro mladé diváky natolik zajímavý. Provozovatel se sice pokusil najít zdroj nových příjmů, když zařadil do vysílání klasické placené kvízy, no nicméně samotný produkt narazil na limity své cílové skupiny.

Nyní se zdá, že celý projekt spěje ke konci. Zakladatel Marcel Děkanovský se pro web Živé.sk vyjádřil, že mladí lidé už Music Box ve dne nesledují a tak jim nabídne převzaté vysílání televize Šlágr. Zkusíme, co to udělá, a pak uvidíme, řekl zakladatel Music Boxu. Jakoby tím dal najevo, že projekt ve své původní podobě a s původní cílovou skupinou nemá smysl.

Mladí nás nesledují, tak zkusíme šlágry…

Music Box teď propůjčí většinu svého denního programu televizi Šlágr. Dobré vztahy s kabelovými operátory umožní lidové televizi Šlágr přístup všude tam, kde nyní vysílá Music Box. A ušetří mnoho hodin i dnů jednání s kabelovými operátory. A jak bude samotný Music Box fungovat dál? Patrně pouze na internetu. Pokud byste přesto měli chuť podívat se na videoklipy na přání přímo v televizi, budete si moct naladit to co z programu zbylo každý den po 20. hodině.

musicbox

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. kulisara

    Totéž zřejmě chtějí na RETRO TV. T.j. „odlákat“ diváky od televize k internetu, nebot videoklipy z internetu jsou mnohdy odprostěny od „otravných“ rotujících bannerů a log, které znepříjemnují vizuální zážitek z daného klipu. Divák poté spíše „sáhne“ pro tuto verzi (z důvodu tvorby vlastní videotéky klipů pro případné párty..apod)
    Ale když se řiká – kdo chce kam…. ;-)
    Jinak si ale myslím, že náhrá „brutální“ změna od rapu,hiphopu a tekna k dechovkám…. to bude chtít opravdu silný žaludek :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: