UPC zpřehlední řazení stanic v digitální kabelovce

radiotv-archiv28Operátor UPC plánuje na léto změnit řazení jednotlivých kanálů ve své digitální kabelové televizi. Stanice budou rozčleněny podle tématického zaměření. Zmíněná služba UPC Digital je už několik dní bohatší o šest nových programů. Přibyl kanál zpravodajský, dětský, sportovní i tři filmové. Jeden z nich, Filmbox HD, se stal v pořadí už čtvrtým vysílajícím ve vysokém rozlišení.

Český zpravodajský kanál Z1, televize pro nejmladší děti Bebe TV, motoristická Sport 5 , tématické stanice AXN Crime a AXN Sci-fi a filmy ve vysokém rozlišení vysílající Filmbox HD zakotvily v uplynulých dnech v nabídce digitální kabelové televize společnosti UPC. Není divu, že generální ředitel operátora Václav Bartoň neskrývá svoji spokojenost: „Zařazení těchto televizních stanic opět potvrzuje, že pro diváky je digitální kabelová televize ta nejjednodušší cesta, jak se dostat nejen k rodinným programům, ale i k programům žánrovým a dětským, které by byly jinak mnohem složitěji dostupné.

Ředitel upozornil zejména na dva z nových programů: „Unikátní je Bebe TV – podle slovenských průzkumů si ji rodiče nemohou vynachválit a je častým důvodem pro pořízení digitální kabelové televize.“ Stanice vysílá čtrnáct hodin denně program pro děti od půl roku do tří let. Jednoduché animované postavičky doprovází pouze jemná hudba bez mluveného slova. Na sestavování příběhů a celkového vyznění programu dohlíželi i dětští psychologové.

Další z televizí, kterou Bartoň považuje za tahák pro své zákazníky, je Filmbox HD:Jedná se o stanici, která vysílá výhradně filmy již natočené ve vysokém rozlišení a jejich obrazová a zvuková kvalita je tedy špičková.“ Vysílá 16 hodin denně v češtině. Zatím může vybírat z padesátky filmů v HD kvalitě, které má k dispozici ve své knihovně. Každý měsíc se však objevuje až dalších pět titulů. Zmíněný filmový kanál tak doplnil trojici stanic, které již ve vysokém rozlišení v rámci UPC Digital vysílají (HBO HD, National Geographic HD, VOOM HD).

Digitální kabelovka od UPC tak v současné době nabízí svým zákazníkům 72 programů. Ty jsou k dispozici všem, kteří si objednají balíček Supreme za 1099,- Kč měsíčně. Kdo se spokojí s menším výběrem patnácti českých a slovenských stanic bez tématických kabelových programů, zaplatí měsíčně 299,- Kč za nabídku Starter. K němu se dá navíc přiobjednat jakkýkoli tématický či prémiový balíček.

Sedm desítek kanálů je široká paleta, která si žádá vytvoření logického systému, v kterém se diváci snadno zorientují. UPC si to uvědomuje a připravuje v brzké době řešení. „V souvislosti s přibývajícím počtem televizních kanálů v nabídce digitální kabelové televize připravujeme změnu jejich řazení tak, aby lépe odpovídala jejich tématickému zaměření a byla pro diváka přehlednější. K této změně dojde během letních měsíců,“ uvedl mluvčí UPC František Malina.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .