Tvůrci Kanceláře Blaník připravují novou internetovou televizi. Vysílat začne ještě letos

Producenti Lukáš Záhoř a Milan Kuchynka, kteří mají na kontě pět sérií politické satiry Kancelář Blaník a další online seriály, připravují novou internetovou televizi. Po odchodu ze Stream.cz je angažovala skupina Mall Group. První novinky plánují oba tvůrci uvést už koncem letošního roku, kdy má být nová internetová televize oficiálně spuštěna.

Moderní televizní rodina - vedle klasické televize mohou jednotliví členové domácnosti sledovat vysilání i na notebooku nebo tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

Moderní televizní rodina – vedle klasické televize mohou jednotliví členové domácnosti sledovat vysilání i na notebooku nebo tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

V rámci skupiny Mall Group vzniká redakce videoobsahu

Nové působiště obou tvůrců je poměrně překvapivé, jelikož budou produkovat obsah pro internetovou televizi obchodu Mall.cz. Skupina Mall Group dá prostor vznikající redakci videoobsahu a stane se prvním tuzemským e-commerce subjektem poskytujícím vlastní hranou tvorbu.

Mall chce být blíž svým zákazníkům. Snažíme se zjednodušit a zpříjemnit jim život, což se propisuje nejen do nákupního procesu, ale odpovídá tomu i koncept vlastní internetové televize. Chceme, aby s námi lidé mohli trávit více času, který nebude jen o nakupování, ale i o zábavě. Navíc mám radost z toho, že do toho jde s námi zrovna Lukáš Záhoř a jeho tým. Líbí se mi na nich, že si dokážou jít vlastní cestou,“ říká Jakub Havrlant, ředitel skupiny Mall Group.

V uplynulých čtyřech letech soustředili oba producenti své snahy na posouvání hranic původní tuzemské internetové produkce a výrobu kvalitního lokálního videoobsahu. Během nich si bývalý šéfproducent videoportálu Stream.cz Lukáš Záhoř a producent Milan Kuchynka na konto společné filmografie připsali mimo jiné pět sérií politické satiry Kancelář Blaník, dvě řady populárního sitcomu Autobazar Monte Karlo, autentickou generační výpověď Semestr nebo první český online thriller Pěstírna.

Lukáš Záhoř: Začátky budou náročné. Nevyhneme se přehodnocení ověřených postupů

A přestože působiště se změnilo, záměr zůstává. Naplňovat jej budou v rámci skupiny Mall Group, přičemž první novinky plánují uvést už koncem roku, kdy má být nová internetová televize oficiálně spuštěna.

Vstup do světa e-commerce je výzvou, jakkoli to zní jako klišé. Začátky budou nepochybně náročné, nevyhneme se přehodnocení některých ověřených postupů, ani omylům. Jsme ale připraveni udělat maximum k využití potenciálu silného segmentu a vytvořit v něm funkční organismus. Věřím, že dokážeme oslovit novou cílovou skupinu a zformovat z ní diváckou základnu, kterou bude propojení světa zábavy a nakupování bavit,“ říká šéfproducent Lukáš Záhoř.

Milan Kuchynka: Připravujeme seriál, který by rezonoval i v dalších zemích

Naše dosavadní práce na dramatické tvorbě, a hlavně reakce diváků i médií na ni dokazují obrovský růst zájmu o tuto oblast audiovize. Plánujeme spolupráci s renomovanými autory i mladými talenty. Při hledání silných a atraktivních témat se však zaměříme i na evropskou tvorbu nebo vývoj vlastního seriálu, který by rezonoval v dalších zemích, v nichž Mall Group působí,“ vysvětluje producent Milan Kuchynka.

Kromě vlastní seriálové produkce počítá programové schéma nové internetové televize také s původními populárně-naučnými a zábavnými pořady. Konkrétní schéma ale zatím nebylo zveřejněno a potenciální publikum si musí prozatím vystačit s rámcově formulovanými představami obou producentů.

V první fázi se logicky budeme věnovat tomu, abychom dokázali zaujmout české internetové publikum. To je pro nás nyní prioritou,“ dodává Kuchynka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .