TV Regina přišla o licenci. Regulátor si posvítí i na nevysílající Barrandov MUZIKA

Televize Regina se zaměřovala především na starší diváky, kterým servírovala nízkorozpočtovou studiovou produkci kombinovanou s dlouhými rozhovory a anketami „z ulice“ případně věšteckými pořady. Nyní přišla o vysílací licenci.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

TV Regina vysílání neobnoví, potřebovala by novou licenci

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odňala provozovateli licenci ze zřejmého důvodu – protože nevysílá. Jak jsme několikrát informovali, televize Regina ještě v říjnu přerušila satelitní vysílání z technických důvodů. Tehdy ale provozovatel avizoval, že jde o krátkodobý výpadek a satelitní vysílání mělo být v průběhu několika týdnů obnoveno. Diváci mohli Reginu sledovat i nadále na běžných set top boxech.

Začátkem prosince přerušila TV Regina vysílání i přes anténu a běžný divák ztratil i poslední možnost jak ji naladit. Nyní Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve svém zápisu uvedla, že došlo k odnětí vysílací licence společnosti Saavedramedia spol. s r.o. Tato firma zajišťovala vysílání – vlastní ji Jan Saavedra společně s Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou.

V praxi to znamená, že televize Regina už nemůže ani teoreticky obnovit své vysílání v DVB-T a na satelitu. Pokud by její majitelé měli zájem v projektu pokračovat, budou muset nejprve požádat o novou licenci a zaplatit příslušný správní poplatek.

Regulátor řeší i licenci nevysílajícího programu Barrandov MUZIKA

Další zmínka v zápisu RRTV se týká hudebního programu Barrandov MUZIKA pro starší generaci. Ten už rovněž nevysílá. Začátkem letošního roku proměnil z hudební televize v plnoformátovou. Nyní vysílá pod názvem Barrandov Family, ale je šířen pouze prostřednictvím DVB-T vysílačů. Satelitní vysílání opustil v prvních hodinách roku 2017.

Regulátor nyní zahájil správní řízení o odnětí satelitní licence, jelikož ji provozovatel provozovatel nevyužívá. V jednom roku může televize bez udání důvodu přerušit vysílání pouze na 30 dní. Barrandov MUZIKA nevysílá na satelitu od začátku roku 2017, lhůta tedy již uplynula.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .