TV Prima rozšíří Fakta Barbory Tachecí, Genus TV chce odejít ze sítě R1

primafamily_vanoce

Prima Family, která má od ledna 2011 nahradit stávající hlavní program, zveřejnila programové plány na první lednový týden. Nová licence zbaví TV Prima povinnosti odpojovat regionální vstupy v 17.40. Stávající vysílací slot obsadí rozšířená verze diskuzního pořadu Fakta Barbory Tachecí. Populární kulinářská show Prostřeno! zůstane zachována s o něco delší stopáží. Mezitím liberecká stanice Genus TV plánuje vystoupit ze sítě R1 a vstoupit samostatně do multiplexu 3.

Fakta Barbory Tachecí od ledna místo regionů

Regionální odpojované vysílání od ledna 2012 nahradí na Primě Family rozšířená verze pořadu Fakta Barbory Tachecí, vyplývá to z předběžných programových plánů, které TV Prima zveřejnila v úterý. Talk-show nejprve TV Prima vysílala po hlavní zpravodajské relaci okolo 19.15, kvůli nízké sledovanosti jej Prima přesunula do regionálního okna na 17.50. Kuchařská show Prostřeno! bude nadále vysílána v čase 18.00 – 18.55.

NENECHTE SI UJÍT: Mediaresearch vítězem tendru na peoplemetry, Nova jej neuznává

Od ledna se ovšem Prima Family prakticky nebude nijak lišit od stávající TV Prima. V 15.55 pokračují Vraždy v Midsomeru. V inzerentně slabším období nahradí původní seriál Cesty domů v pondělí a středu slovenské příběhy Ako som prežil, jedná se o slovenský seriál inspirovaný skutečnými událostmi. Před tím je vysílala i TV Barrandov, vysílala ji v létě 2009. Pro televizi JOJ seriál vyrobila produkční společnost DNA, která má na svém kontě seriály Odsouzené nebo Dr. Ludsky. Tento projekt Prima nasadila letos v létě s českým dabingem.

ZAUJALO VÁS: První den Primy Family odtajněn! Silvestra na Primě prožijete s Partičkou na pláži

Ranní vysílání bude mírně upraveno, ranní regionální okno nahradí v 6.10 Zpravodajství TV Prima (repríza), v 7.30 Párty s kuchařem, poté Můj přítel Monk (8.15), dvojitá porce M*A*S*H (9.20) a repríza Prostřeno! (10.15). Jedinou změnou je nový název nedělního pořadu Svět 2011, místo Svět 2012 jej stanice přejmenuje na Prima Svět. Od tohoto týdne navíc končí reality-show Dáš to!, nahradí jej reprízy Ano, šéfe. Páteční večer přinese komedie, Show Jana Krause se vrací na 22. hodinu. Končí Vteřiny před vraždou, Specialisté na vraždy.

radiotv_face_n04

Genus TV odejde na vlastní pozici do MUX3

Liberecká stanice Genus TV plánuje podle serveru Digizone.cz vystoupit ze sítě R1, kterou vlastní TV Prima. Podle ředitelky stanice Aleny Roubalové tak chce učinit nejpozději od konce ledna příštího roku: „GENUS TV a.s., provozovatel televizního vysílání dle licence Ru/35/96 udělené dne 12. března 1996, hodlá nejpozději od 1. února 2012 ukončit účast v programové síti R1 a zahájit vysílání na samostatné programové pozici v multiplexu 3 provozovatele Czech Digital Group, a.s. (CDG) s časovým rozsahem vysílání 24 hodin denně,“ říká pro Digizone.cz ředitelka Genus TV.

DOPORUČUJEME: Oprášili jsme vzpomínky nejen na Pevnost Boyard, ta bude už na jaře na Primě Cool

Genus již u CDG požádal o uzavření smlouvy na vysílání v multiplexu 3 pro Liberecký kraj. Na RRTV by měla dorazit žádost o změnu licenčních podmínek. Kromě zpráv a aktuální publicistiky by stanice ráda nabídla dokumenty, magazíny o životním stylu a kontaktní pořady. Od Nového roku by regionální vstupy do celostátního vysílání TV Prima nebyly možné. Genus společně s ostatními stanicemi ze sítě R1 budou nadále pokračovatna programu Prima Love. „Přechodem na nový model vysílání se otvírá pestrá škála dalších možností pro odvysílání informací, jimiž tato část republiky žije. Dostatek prostoru bude nejen pro standardní regionální zpravodajství a publicistiku, ale i pro odvysílání záznamů například z tiskových konferencí, jednání zastupitelstev měst a obcí či sportovních utkání,“ slibuje Roubalová.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .