TV Prima přidává plyn, posiluje v DVB-T i na internetu

radiotv-archiv18Dvojka na tuzemském televizním trhu TV Prima po letech stagnace v oblasti nových technologií posiluje jak na poli digitálního pozemního vysílání, tak i na internetu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jí udělila licenci pro nový digitální kanál Prima klub a tuzemská jednička na internetu Seznam.cz s ní uzavřel strategické partnerství, které by mělo přinést výhody oběma subjektům. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání rozhodla o udělení licence společnosti FTV Prima, spol. s r.o. pro vysílání nového kanálu Prima klub. Vydané rozhodnutí je platné pro dobu dvanácti let. Stanice bude muset podle licenčních podmínek v prvních dvanácti měsících svého provozu vysílat minimálně dvanáct hodin programu denně, od druhého roku pak hodin šestnáct. „Prima klub tak, jak je napsáno v licenci, je kanál zaměřený především a nechci říct výlučně, ale především na ženy,“ popsal programové plány Primy pro svůj druhý kanál její generální ředitel Marek Singer v rádiu Impuls a pokračoval: „To znamená, že pokud poběží v hlavních televizích pořad, který je dejme tomu zaměřený na rodiny, tak tady můžou ženy čekat, že vždy najdou něco pro sebe.“

Licence udělená RRTV platí jednak pro digitální pozemní vysílání (DVB-T), tak i pro kabelový a satelitní přenos signálu. Kabelová licence je vydaná pro provozovatele UPC Česká republika, satelitní příjem zajistí pozice v packu CS Link na Astře 23,5 st. východně. Licenci pro pozemní digitální vysílání získala FTV Prima na základě ustanovení zákona, které stanovuje nárok na DVB-T licenci pro společnost, která zastřešuje regionální stanice, které vysílají na analogových kmitočtech spolu s Primou a která zajišťuje signál pro minimálně třetinu obyvatel či třetinu území. Pozemně bude Prima klub podobně jako TV Prima šířen v multiplexu 3, který provozuje firma Czech Digital Group.

Pokud Prima přistoupí na Technický plán přechodu, který stanovuje postup při přechodu z pozemního analogového na digitální vysílání v Česku, bude mít ze zákona nárok na další bonusovou licenci pro DVB-T. „Může se stát, že budeme přivádět na televizní trh ještě další kanál,“ připustil bez konkrétních podrobností ředitel Singer.

Kromě posilování na poli pozemního digitálního přenosu svého signálu, rozšířila své aktivity TV Prima také na internetu, kde prozatím nehrála významnou roli. Na rozdíl od konkurenční Novy nespustila svůj vlastní zpravodajský portál, ale začala spolupracovat se servery napojenými na tuzemského premianta Seznam.cz. Pro Novinky.cz poskytne svá zpravodajská videa včetně těch, která se do televizních zpráv nevešla.

Stránky Stream.cz budou mít s týdenním zpožděním k dispozici pořady z vlastní produkce Primy. Návštěvníci tohoto serveru budou moci shlédnout seriály Velmi křehké vztahy, Ošklivka Katka či magazíny Jak se staví sen či Top star magazín. Prima se pak bude s provozovateli jednotlivých stránek dělit o zisky z reklamy. Rovněž pro své budoucí projekty nebude hledat jiné internetové partnery, jako tomu bylo dříve v případech reality show Vyvolení či Bar (Centrum.cz) nebo soutěží Milionář a Ber nebo neber (Atlas.cz).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .