TV Barrandov zahájila vysílání, klienti Gitalu měli problémy s příjmem

aradiotv-archivPrvních čtrnáct hodin svého ostrého provozu má po neděli za sebou nová digitální plnoformátová stanice TV Barrandov. Hlavním diváckým tahákem premiérového dne byla živě vysílaná show Karneval na Barrandově, ve které účinkovaly slavné osobnosti českého šoubyznysu. Neočekávaný problém s příjmem nové stanice měli předplatitelé satelitní platformy Gital.Devítihodinový ochutnávkový blok zahájil včera minutu po jedenácté hodině dopolední řádné vysílání TV Barrandov. Třetí česká plnoformátová stanice v něm představila svoje původní pořady, jejich tvůrce, pohledy do zákulisí i zdravice celebrit. Průvodci prvními hodinami vysílání byli Zuzana Bubílková a Miloš Knor. Oba se stávají jedněmi z hlavních tváří stanice. Každý z nich má na nové stanici svůj vlastní satirický týdeník. Jedním z programových záměrů je oba protagonisty postupně spojit do společného formátu a vytvořit novou uměleckou dvojici.

Během celého dne nasadila TV Barrandov do vysílání předpremiéry svých připravovaných pořadů. Diváci si tak v předstihu mohli udělat vlastní názor na Talk show Jana Saudka, sitcom Ivana Mládka a jeho klasické party Cyranův ostrov, akviziční dokumentární seriál Hitlerovy ženy či nový projekt Fero Feniče České milování. V programu se objevil i původní publicistický pořad Kopec plný kouzel, kterým provázel Radoslav Brzobohatý. Program představil místo odkud nová televize vysílá jako Meccu českého filmového průmyslu a domovinu celé plejády českých filmových hvězd.

Po šesté hodině večerní se objevilo nulté vydání živě vysílaného zpravodajského pořadu 90 minut. Pravidelně se bude vysílat každý všední den od půl šesté večer. Běžně bude věnován více tématům pro ten který den aktuálním.

Nedělní premiérové vydání vyplnilo téma jediné – samopropagační : Start TV Barrandov z různých úhlů pohledu. Představili se jednotliví reportéři, každý z nich má na starosti svoji oblast – politiku, showbusiness, zahraničí, sport, počasí, servisní zprávy. Hostem byla generální ředitelka Janka Vozárová, která spojistost nové stanice se slavnou značkou Barrandov označila za zavazující. Člen vedení a ředitel PR Janis Sidovský pak sdělil, že do devatenácté hodiny se smskové soutěže k prvnímu dni vysílání zúčastnilo šedesát šest tisíc lidí a sledovanost prvního dne označil za enormní.

Večerní blok zahájilo nedělní vydání Hlavních zpráv – krátkého zpravodajského souhrnu, který barrandovští zpravodajci tvoří ve spolupráci s digitální stanicí Z1 a regionální televizní agenturou RTA. Po něm se ve vysílání objevil první reklamní blok, v kterém si čas pro své spoty zaplatily společnosti Vodafone a Mountfield. Sponzorský vzkaz sítě rádií Kiss pak programové žezlo předal hlavnímu pořadu dne – velké show Rej nej aneb Karneval na Barrandově.

Zábavná estráda byla napěchovaná slavnými jmény. Pod taktovkou ostříleného profesionála – režiséra Jiřího Adamce vystoupili Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Nárožný, Gipsy.cz či Helena Vondráčková. Angažováním dlouhé plejády tuzemských hvězd si TV Barrandov už mnoho dní dopředu zajistila bezplatné promo v téměř každém českém bulvárním titulu i na zpravodajských webech. Žhavé polínko do ohně doslova přiložilo na poslední chvíli PR oddělení stanice. Ještě v sobotu večer se mu podařilo do internetových portálů protlačit zprávu o požáru na generální zkoušce, který vypukl při vystoupení zpěvačky Jany Kirschner od použitých pyrotechnických efektů.

Digitální nováček TV Barrandov je dostupný v pozemním digitálním multiplexu 2, který provozují České Radiokomunikace. V programové nabídce ho naleznou i předplatitelé satelitních služeb UPC Direct, Skylink a Gital, zákazníci kabelových operátorů i IPTV providerů. Hned během prvního dne vysílání nové stanice se objevil problém s příjmem prostřednictvím satelitní platformy Gital.

Mnozí předplatitelé této služby novou stanici nenaladili. „TV Barrandov je možno po dobu 30 dnů přijímat na všech kartách Gital registrovaných pro používání na území ČR. Po uplynutí této doby pak již jen na kartách s aktivovaným tarifem Standard CZ nebo sadou programů Neplacené TV programy bez omezení,“ vysvětlila společnost na své webové stránce. Tarif lze změnit prostřednictvím internetové stránky společnosti. Na některých satelitních přijímačích se při přepnutí na program TV Barrandov zobrazí na televizní obrazovce hlášení o geografickém blokování. „Pro odstranění tohoto omezení a zprovoznění příjmu programu je potřeba na telefonní číslo 9035507 zaslat SMS zprávu ve formátu GITAL CR a 14-místné číslo dekódovací karty Gital bez mezer,“ radí společnost. Zpráva klienty stojí 7 Kč.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .