TV Barrandov vyhodila dva ředitele. Noví manažeři mají krátkou životnost

barrandov_purpuraNejmenší plnoformátová televize Barrandov po necelých čtyřech měsících od nástupu nového managementu bude mít nového ředitele programu a patrně i nového výkonného ředitele. Nízká sledovanost nových pořadů připravila o místo Marka Stoniše, který na podzim nahradil Janise Sidovského. Stoniš vedl oddělení skladby programu.

Vedení programu převzal přímo generální ředitel Barrandova Robert Kvapil. Ten byl vysoce postaveným manažerem v České televizi až do příchodu současného šéfa Petra Dvořáka. Výkonný ředitel Radek Žádník a šéf programu Marek Stoniš nastoupili na Barrandov v důsledku změny vlastníka této televize. Stalo se tak poté, co se Barrandov zařadil do portfolia mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.  Ten koupil zavedenou televizi od zakládajícího vlastníka Tomáše Chrenka.

Radek Žádník předtím působil v České televizi ve funkci ředitele programových okruhů. Byl nadřízený ředitelům programů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4 Sport. Současný generální ředitel Barrandova Robert Kvapil na Kavčích horách řídil obchod a marketing. Oba manažeři měli být cennými posilami nového týmu TV Barrandov a napomoci této stanici lépe se etablovat na trhu. Jenomže nízká sledovanost si vyžádala oběti na nejvyšších postech. Vedení programu dočasně pod sebe převzal přímo Robert Kvapil. Radek Žádník a Marek Stoniš televizi opustí. S podobnou informací přišel server Mediaguru.cz.

Mimochodem, životnost nových manažerů v rámci TV Barrandov nebývá nikterak dlouhá. V létě musela opustit post generální ředitelky Martina Lišková, která vydržela ve funkci pouhé tři měsíce. Její odchod byl ale především důsledkem vlastnických změn v licencované společnosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: