TV Barrandov ukončí i obnoví své vysílání, dojde ke změně licence

barrandov_purpuraZměna vysílací licence v případě televize Barrandov způsobí, že diváci si budou muset v pondělí 24. června opětovně přeladit své set-top-boxy. TV Barrandov totiž v neděli ukončí vysílání na základě své stávající licence a příští týden začne vysílat dle licence nové, kterou právoplatně získala od regulační rady.

Tento krok souvisí se změnou majitele. Licencovanou společnost Barrandov televizní studio převzal od ocelářského magnáta Tomáše Chrenka podnikatel Jaromír Soukup a jeho skupina Empresa Media. Zákon ale nedovoluje změnu většinového vlastníka v prvních pěti letech trvání licence a tak nový majitel sáhl k mírně nestandardnímu kroku. Původní licenci TV Barrandov vrátil a záhy zažádal o novou, kterou mu regulátor operativně přidělil. Každá společnost má v éře digitálního televizního vysílání na vysílací licenci právní nárok, tudíž nebyl důvod tomuto kroku nevyhovět.

Provozně se nic nemění. Licenci televize Barrandov i nadále vlastní stejná společnost. Nový majitel ale obešel ustanovení, které neumožňovalo změnu většinového vlastníka po dobu pěti let. Pro diváky ale přece jen nastane malá změna – nutnost přeladit svůj set top box.

Se změnou licence totiž Český telekomunikační úřad přidělil televizi Barrandov zcela nový unikátní identifikační kód. A právě tento kód určuje každému kanálu jeho programovou pozici v multiplexu. Proto je nutné po změně kódu přeladit stanici aby ji set top box správně identifikoval.

V praxi nejde o nic složitého, někteří diváci ale mohou být touto změnou zmateni. Televize již spustila informační linku na čísle 241 093 654, na kterou se diváci mohou od 8 do 18 hodin obracet s dotazy týkajícími se přeladění. Od pondělí 24. června, tedy ode dne, kdy fakticky bude nutné programovou pozici přeladit, bude informační linka v provozu až do 22 hodin.

TV Barrandov diváky o změně informuje také prostřednictvím televizní obrazovky, na Facebooku a v tiskové kampani. „Za případné komplikace se našim divákům velmi omlouváme, byť jsou námi nezaviněné. Musíme pochopitelně respektovat platnou legislativu,“ uvedl v tiskové zprávě programový ředitel televize Barrandov Petr Lesák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: