TV Barrandov přichází s talkshow Žaneta show podobnou kdysi populárnímu Áčku

Talkshow s prvky reality show slibuje televize Barrandov v rámci nového projektu Žaneta show s moderátorkou Žanetou Muchovou. Několik dílů je již předtočeno, první se objeví ve vysílání začátkem března.

zaneta-show-651

Áčko na druhou

Žaneta show má s někdejším Áčkem několik společných prvků. Především chce otevírat kontroverzní témata, bude se vysílat čtyřikrát týdně, nabídne neobyčejné příběhy, a kromě titulní moderátorky se v roli hostujících moderátorů objeví i tváře jiných moderátorů.

Právě emotivně podané kontroverzní příběhy v rámci odpolední talkshow Áčko na Nově v devadesátých letech dostávaly diváky k obrazovkám. Doba se sice změnila a je otázkou, zda může podobně výchovná talkshow diváky ještě vůbec zaujmout, nicméně není to první pokus Barrandova oživit divácky přitažlivé televizní formáty z mediálně uvolněnějších devadesátých let.

Živým se svým tělem, Peníze mi změnily život, a další témata…

Žaneta Show v jeden okamžik spojí osoby s podobným osudem s těmi, jejichž životy a názory se diametrálně odlišují. Diváci tak budou svědky střetů zcela rozdílných světů, mnohdy ne tak vzdálenými těm jejich. Právě tak láká televize Barrandov ke sledování nové talkshow ve svých tiskových materiálech. „Několik dílů je již předtočeno a musím říct, že jsou velmi emotivní. Diváci uslyší příběhy těch, kteří se živí svým tělem, těch, již prožili dětství v dětském domově nebo například těch, kterým množství peněz od základů změnilo život. Natáčení není jednoduché ani pro mě ani pro mé hosty. Když jsme třeba rozebírali domácí porody, bylo cítit silné napětí mezi jejich zastánci a odpůrci,“ líčí zážitky z prvních natáčení moderátorka Žaneta Muchová.

Jediné, co Žaneta show s někdejším Áčkem nesdílí, je vysílací čas. Barrandovská talkshow se bude vysílat večer od 19.05, nepůjde tedy o klasickou talkshow. Svým zařazením půjde přímo proti Událostem na ČT a Zprávám FTV Prima. Jde o časový slot, který Barrandov v minulosti vyčleňoval pro specifické cílové skupiny, aby mohl alespoň zčásti konkurovat hlavním zpravodajským relacím komerčních televizí.

Žaneta show si troufá přímo proti hlavním zprávám tří největších televizí

Každý díl bude mít 45 minut, bude tedy zasahovat jak do času vysílání Událostí ČT a Zpráv FTV Prima, ale rovněž půjde i proti Televizním novinám na Nově. Zda se v tomto časovém slotu udrží, to ukáže čas. Je pochopitelně možné, že v případě neúspěchu dojde k přesunu po prvním týdnu vysílání. Nečekaný úspěch by však mohl zamávat hodnotami na trhu, jelikož čas mezi 19:00-20:00 je pro zdejší komerční televize klíčový.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: