TV Barrandov nakupuje původní tvorbu na Kavčích horách i u TV Joj

radiotv-archiv24Třicet čtyři dní zbývá do chvíle, kdy se v Multiplexu 2, satelitních platformách, kabelové televizi i IPTV službách objeví nová česká plnoformátová stanice TV Barrandov. Pohled do jejích programových plánů na prvních osm dní přináší několik zajímavých poznání.

Nový kanál stanovil začátek svého hlavního večerního pořadu na 20.15 poté, co se v osm hodin objeví každý den Hlavní zprávy. Jejich obsah budou dodávat kolegové z televizí Z1 a RTA. Jejich příspěvky se stanou i oporou prozatím nejdelšího původního pořadu 90 minut, který každý podvečer od půl šesté představí témata, o kterých se v Česku mluví.V konkurenčně náročném prostoru mezi sedmou a osmou hodinou, kdy nejsilnější tuzemské stanice vysílají velmi sledované zpravodajské pořady, nabídnou barrandovští dokumenty.

Součástí prime time bude každodenně alespoň jeden prořad vlastní tvorby. Vcelku chytře se s nimi nová stanice pochlubí až po deváté hodině večerní, kdy na konkurenčních stanicích pozvolna končí největší peoplemetrové taháky a diváci mají tendenci přepínat. Programoví manažeři zde vycítili šanci zaujmout část obecenstva a tak do druhé hodiny večerního hlavního času nasadí postupně Talk show Jana Saudka (pondělí), sitcom Profesionálové a satirický týdeník Knorshow (úterý), soudní show Suďte je! (středa), komediální seriál Ivana Mládka Cyranův ostrov (čtvrtek), politickou satiru Bubushow (pátek), skeče v Koko show (sobota), dokumentární sondu České milování a vtipná videa „Ukaž se!“ (neděle).

Barrandovu hraje do karet i tradičně oddechové období pro nasazování novinek původní tvorby na TV Nova a TV Prima. Počátek roku je inzertně slabým časem a tak leden a únor bývá na původní formáty a nové relace na komerčních stanicích chudý. Pro nového hráče se tak zde rýsuje šance některým ze svých pořadů zaujmout a překvapit. Na příchod konkurenta se připravila TV Nova. Podařilo se jí provést včas všechny nutné legislativní kroky a svůj druhý kanál Nova Cinema spustí v druhém Multiplexu 15.prosince, o necelý měsíc dřív, než se zde objeví TV Barrandov. Naředěním nabídky o další kanál tak bude mít nováček pozici zase o chlup těžší.

Velmi důležitou roli v programu nové televize hraje akcent na českou tvorbu. Výroba té původní je náročná finančně i personálně, výpomoc z převzaté je omezená. O práva na vysílání starších českých filmů svádí boj všechny tuzemské stanice i některé kabelové televize a tak těch, které jsou k dispozici, už mnoho není. I z nich však Barrandovští dokázali sestavit kolekci, kterou budou hrát vždy v pátek večer. Hned v ten první (16.ledna) uvedou kultovní komedii šedesátých let Lásky jedné plavovlásky a vzápětí i krimifilm s Jiřím Bartoškou Muž na drátě.

Pracovníci nové televize pořídili akvizice nejen ve filmovém archivu, ale zapátrali i v tvorbě Československé televize. Její produkci spravuje Česká televize a evergreenem jsou povzdechy nákupčích jiných stanic, kteří by rádi získali vysílací práva k mnohým pořadům, a kteří jsou Českou televizí odmítáni s odůvodněním, že právě s těmito tituly počítá veřejnoprávní stanice do svého vysílání. TV Barrandov se tak dostala například k už mnohokrát reprízovanému rodinnému seriálu My všichni školou povinní, s kterým počítá pro víkendová odpoledne.

Spolupráci nová stanice navázala i se slovenskýmu kolegy z TV Joj. Ta pro ně adaptuje svůj původní formát sitcomu z policejní služebny Profesionálové, který u našich východních sousedů zaznamenal velký úspěch a ve sledovanosti předčil i programy tamního lídra TV Markíza. Ve slovenských ateliérech vzniká česká verze s Alexejem Pyškem či Josefem Poláškem. První díl šestadvacetidílného seriálu se v éteru objeví 13.ledna. Z produkce slovenských kolegů se v sobotu a neděli do vysílání dostane i jejich verze soudní show Soudní síň. TV Joj byla do současnosti slovenským partnerem TV Prima. Vyměňují si zpravodajské příspěvky, spolupracovali při první řadě reality show Vyvolení a připravovali i společný krimi seriál První oddělení, jehož výroba byla pozastavena z právních důvodů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .