Topfun zavádí kabelovou televizi přes internet

televizemaleNabídka placených televizních programů už nemusí být pouze doménou kabelových operátorů a satelitních platforem. S podobným produktem nyní přichází i on-line videopůjčovna Topfun, která nabízí příjem kabelových kanálů přes internet. Programovou nabídku hodlá rozšířit až na 30 kanálů.

Vlastník TV Joj expanduje na poli internetové televize

Společnost Topfun Media, vlastněná finanční skupinou J&T, spustila začátkem února platformu Topfun Live Pay TV. Zatím nabízí pět tematických televizních kanálů, které je možné za poplatek sledovat na internetových stránkách, v hybridní televizi nebo v tabletech. Do budoucna počítá provozovatel s třiceti programy, které si budou moci uživatelé sami zvolit.

Zajímavostí je, že programová nabídka by měla obsahovat i kanály, které byly dosud doménou pouze kabelových operátorů a satelitních platforem. Zahajovací nabídka totiž obsahuje i filmové kanály Filmbox a Filmbox Plus, kanál CS Film a CS Mini a dětský kanál Duck TV. Měsíční předplatné těchto programů vyjde cenově podobně jako kdyby jste je sledovali na satelitních kartách. Dostupnost těchto programů se ale rozšiřuje i na počítače, tablety a chytré telefony.

Nepotřebujete televizi ani kabelového operátora

Představa, že byste mohli úplně obejít kabelového a satelitního operátora, může být pro mnohé abonenty lákavá. Nemusíte vlastnit set-top-box ani podepisovat účastnickou smlouvu – kanál si pouze objednáte na předem zvolenou dobu, zaplatíte on-line, a sledujete. Služba ale naráží na limity v podobě autorských práv – řada atraktivních kanálů totiž nevlastní vysílací práva pro internet. Abonenti tak prozatím nemohou počítat například s předplatným atraktivních sportovních programů.

Zatím tedy není jasné, co všechno nabídne provozovatel v rámci plné nabídky 30 televizních programů, kterou chce abonentům zpřístupnit v průběhu letošního roku. Lze však očekávat několik dalších filmových kanálů včetně toho nejatraktivnějšího – HBO HD – a je možné, že se na této platformě časem objeví i některé programy pro menšinové publikum, které nejsou v nabídce běžných kabelových operátorů.

J&T na Slovensku provozuje internetovou televizi

Aktivita vlastníka služby Topfun, česko-slovenské skupiny J&T je pokračováním aktivit, které skupina provozuje na Slovensku v rámci on-line aktivit televize Joj. Na tamním trhu provozuje internetovou televizi Huste.tv, která je nabídkou sportovních přenosů ze všech relevantních soutěží. Huste nabízí multikanálovou internetovou televizi, kde kromě sportu běží i hudba. Přidanou hodnotou je rozsáhlý videoarchiv všech odvysílaných pořadů.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. kulisara

    hmm. Zajímavé ;-) takže už nebude jenom card sharing ale i internet access sharing :-) but tak nebo tak, bude to podstatně snažší.. Zájemce už nebude muset kupovat kartu – jednodužše zaplatí bud „sdíleči“(levnější) nebo poskytovateli (dražší) poplatek a kouká se.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: