Televizi Šlágr naladíte od října na Skylinku už jen na modernějším přijímači

Hudební a teleshoppingová stanice Šlágr změnila začátkem července svou frekvenci na satelitu. Nyní se chystá ukončit souběžné vysílání na staré a nové frekvenci. Část diváků zřejmě bude muset investovat do modernějšího satelitního přijímače.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Přechod do MPEG-4 ušetří televizi peníze

Šlágr TV ještě v červenci přešla do úspornějšího formátu MPEG-4 a novější normy DVB-S2. Její vysílání zůstalo dostupné zdarma. Změnu ale mohou pocítit všichni, kdo přijímají televizní vysílání prostřednictvím služby Skylink nebo satelitní pozice 23,5 st. východně.

Pokud jste vlastníkem staršího přijímače bez podpory HD vysílání a televizi Šlágr sledujete ještě na původní frekvenci, budete muset hledat alternativy. Možností je investice do modernějšího přijímače s podporou HD vysílání a normy DVB-S2 s formátem MPEG-4, nebo můžete zkusit sledovat Šlágr přes klasickou anténu či přes internet.

Pokud chcete zůstat u satelitu, pro další příjem této televize budete potřebovat HD satelitní přijímač. A to i navzdory tomu, že samotná televize Šlágr v HD nevysílá. Využívá ale úspornější formát, což jí umožňuje snížit náklady na šíření signálu přes satelit.

Satelitní přijímač z Ukrajiny Openbox S3 Mini HD dokáže přijímat HD programy a pomocí modulátoru lze tyto kanály sledovat i na starší televizi. Foto: prezentační fotografie Openbox.ua

Satelitní přijímač z Ukrajiny Openbox S3 Mini HD dokáže přijímat HD programy a pomocí modulátoru lze tyto kanály sledovat i na starší televizi. Foto: prezentační fotografie Openbox.ua

Internetové vysílání po výpadcích už funguje bez problémů

Pokud jste pravidelným divákem televize Šlágr a nemáte zájem kupovat nový satelitní přijímač, můžete její vysílání sledovat ve většině oblastí České republiky i na běžnou anténu. Pokud máte na svém běžném set top boxu k dispozici televize Prima MAX, Prima love nebo Prima ZOOM, měli byste mít v nabídce i Šlágr TV.

Další možností je předplatné kabelové televize. Šlágr je dostupný v nabídkách několika operátorů včetně největšího poskytovatele kabelového příjmu, společnosti UPC Česká republika. Poslední možností je internetové vysílání na webových stránkách televize. V minulosti se projevovalyvýpadky, nyní už funguje bez problémů.

Technické parametry pro naladění Šlágr TV ze satelitní pozice 23,5 východně:
kmitočet: 12,363 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .