Televize TUTY pro děti a teenagery spouští vysílání. Jak ji naladíte?

Nová televize pro diváky od 4-17 let symbolicky na Den dětí spouští své vysílání. Naladíte ji na běžnou anténu a volně bude vysílat i přes satelit. Nabídne různorodý program od vlastní tvorby až po ojedinělé akvizice.

Logo TUTY TV v rámci testovacího vysílání v platformě Skylink

Logo TUTY TV v rámci testovacího vysílání v platformě Skylink

Nakoupené pořady doplní krátké tituly vlastní tvorby

TUTY TV se soustředí na obsah pro děti od 4 do 10 let a mládež od 11 do 17 let. Potenciálně chce oslovit až dva miliony diváků. Z hlediska plánů se její management drží při zemi. Podíl na dětském publiku by do jednoho roku měl dosáhnout zhruba 1,5 procenta, což je realistická hodnota. Obchodní zastoupení nové televize bude v režii agentury Atmedia.

Program by se měl skládat z krátkých pořadů vlastní tvorby doplněných o populární videoklipy známých Youtuberů. Vedení televize nechtělo uvést konkrétní jména domácích Youtuberů, kteří budou s TUTY spolupracovat. Hlavním kritériem výběru obsahu by měla být tvůrčí kvalita. TUTY chce přinášet pouze ty Youtubery, jejichž produkce je dostatečně kvalitní pro uvedení v televizi.

Vlastní tvorba zahrnuje pořady TUTYriál o tipech na vylepšení dětského pokoje a dalších míst v domácnosti. Magazín Zapotíš se přinese tipy týkající se zdravého životního stylu. Jedním z vlajkových pořadů by měla být i talkshow VIP u vysílaná z vlastního studia, a pořad Tydlity pro nejmenší.

Prezentační video láká na Teletubbies, Bořka Stavitele nebo Požárníka Sama

Mnohem zajímavější jsou programové akvizice. V rámci showreelu, který zástupci TUTY TV pustili novinářům, se objevilo téměř 20 různých pořadů. Nejznámějším titulem jsou Teletubbies. Čeští diváci budou určitě znát i Bořka Stavitele, Požárníka Sama, případně seriál Denis, postrach ulice nebo Wolverine a X-Men. Z tohoto pohledu by TUTY měla nabídnout poměrně zajímavou a různorodou knihovnu převzatých pořadů.

Programové schéma televizní stanice TUTY TV - kliknutím zvětšíte

Programové schéma televizní stanice TUTY TV – kliknutím zvětšíte

Jak naladíte TUTY TV: pomocí antény v 17 lokalitách

TUTY naladíte na běžnou anténu v 17 lokalitách, kde vysílá Regionální síť 8. Ta je dostupná v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Zlíně, Českých Budějovicích, v Ústí nad Labem, v Jihlavě, Liberci, Karlových Varech, Olomouci, Tachově a dalších lokalitách. Poznávacím znamením je příjem televize Barrandov Family. Pokud můžete sledovat tento kanál na svém přijímači, budete moci sledovat i TUTY TV.

Pokud se vám nová stanice automaticky nenaladila, doporučujeme ruční přeladění přijímače.

TUTY TV na satelitu: dostupná pouze s kartou Skylink

AKTUALIZACE: Navzdory původním prohlášením zástupců TUTY TV a platformy Skylink došlo v ranních hodinách k zakódování signálu televize TUTY na satelitu. Stanice totiž nevlastní práva pro volné vysílání a je tedy nucena kódovat. Ve včerejším tiskovém prohlášení přitom zástupci Skylinku tvrdili, že TUTY bude přes satelit dostupná bezplatně a nekódovaně a předpokládalo se, že má pro volné vysílání vypořádána práva.

Podrobnosti přinášíme v článku TUTY TV navzdory původním slibům zakódovala signál na satelitu, v kabelovkách není vůbec.

TUTY mohla patřit mezi několik málo českých televizí, které vysílají přes satelit bezplatně a nekódovaně. Nakonec se ukázalo, že pro sledování přes satelit potřebujete satelitní kartu Skylink se zaplaceným servisním poplatkem.

Stanici TUTY naladíte na pozici 23,5 st. východně, tedy tam, kde jsou k dispozici i programy satelitní služby Skylink.

V nabídkách kabelových operátorů nevysílá, neboť nevlastní příslušnou licenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .