Televize Telka odstartovala, plusem je nápaditá grafika

telka-repro-167Dnes odpoledne odstartovala sedmá televize skupiny Nova s názvem Telka. Vysílá v digitální síti 4 vedle kanálů Fanda, Smíchov nebo Pohoda. Plusem je nápaditá grafika, která je na zdejším televizním trhu nadprůměrná. Samotný obsah vysílání je složen z repríz vlastní tvorby, kterou Nova za 19 let existence nashromáždila v archivu.

Nova zde využije veškerý obsah ve své bohaté knihovně vlastní tvorby. Zlatá mříž, Rychlý prachy, Hogo-fogo, Zlatíčka, Horoskopičiny, Rande, Riskuj!, Kolotoč a množství dalších pořadů se bude na obrazovce objevovat se stejnou intenzitou jako na hlavní Nově v devadesátých letech. Jediné, co bude části diváků určitě chybět, je legendární televizní kazatelna Vladimíra Železného. Tomuto řediteli už nevolejte, v květnu přesně před deseti lety byl odvolán, a tudíž telefonovat můžete už jen Janu Andruškovi. Nicméně i Železného pořad Volejte řediteli byl neoddělitelnou součástí Novy devadesátých let, a pokud by jej Telka zařadila do vysílání, mohla by to být pro některé pamětníky celkem zajímavá groteska.

Proč se ale samotná Nova nakonec rozhodla spustit retro kanál? Generální ředitel skupiny Jan Andruško už dříve poznamenal, že podle interních výzkumů existuje značná poptávka části diváků po pořadech Novy z devadesátých let. A není se čemu divit – část obecenstva skutečně baží po dobách, kdy „bylo líp“, Nova je bavila a ještě k tomu je to pro mnohé i vzpomínka na mladší léta. A jednou z vlastností běžného člověka je i fakt, že má tendenci ohlížet se za minulostí a vzpomínat jen v dobrém.

Nova tyto krásné časy pro mnohé diváky vrátí právě díky programu Telka. Grafika ale nebude jako z devadesátých let – půjde o velice zajímavou podívanou s nápaditými animacemi a pohlednými bloky mezi pořady. Ostatně, můžete to sami posoudit v následujícím videu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,