Televize TA3 po roce zřejmě změní ředitele

gucik_ta3Slovenská zpravodajská televize TA3 bude mít nového ředitele. Tvrdí to respektovaná mediální redaktorka Miroslava Kernová na svém blogu. Pokud se její informace potvrdí, půjde již o druhou výměnu nejvyššího vedení v posledních 15 měsících. Michal Gučík přitom posunul televizi významně dopředu pokud jde o vizuální a technickou stránku vysílání.

Současný šéf TA3 odmítl informace blogu O médiách komentovat. Kernová ale připomíná, že za jeho éry poklesla kvalita zpravodajství, odešla značná část redaktorů a vedení zpravodajství. Za některé odchozí se nepodařilo získat adekvátní náhradu. Televize následně vyměnila zpravodajský styl za méně formální pojetí událostí, začala informovat více povrchně a zavedla lifestylové vstupy. Program je však bohatší o několik publicistických, zejména diskusních pořadů.

studio_ta3Personální poddimenzovanost byla znatelná i v sobotu, kdy televize vysílala celonoční maraton k volbám do slovenského parlamentu. Šest až osm hodin vysílání ale záviselo především na výkonu dvou moderátorů ve studiu a jejich dvou hostů. Na živých vstupech redaktorů ze stranických centrál byla vidět nižší technická kvalita. Televizi čas od času nefungovala grafika. Všechny nedostatky ale nakonec vyvážil profesionální výkon zkušené dvojice moderátorů Ľuby Oravové a Martina Strižinca.

Generální ředitel Michal Gučík si ale v době svého působení připsal i výrazná pozitiva. Televize po několika letech stagnace konečně přešla na vyšší technickou a vizuální úroveň. Došlo k viditelné rekonstrukci studia a newsroomu, TA3 začala vysílat ve formátu 16:9. Myšlenku přestavby studia a dalších prostor se povedlo zrealizovat v průběhu tří měsíců a to za plného chodu televize a zpravodajství. Významnou události v Gučíkově éře byla i oslava desátého výročí televize, jež vyvrcholila slavnostním večerem se světovou ikonou žurnalistiky Larrym Kingem.

Důvod Gučíkova odchodu prozatím není známý. Potvrzení se očekává v nejbližších dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,