Televize Prima mění generálního ředitele, Marek Singer povýší

singercoolmalyDosavadní generální ředitel společnosti FTV Prima Marek Singer přechází do managementu vlastníka televize, skupiny Modern Times Group. Bude zodpovídat za vysílací operace skupiny ve střední Evropě. V Primě bude i nadále působit jako předseda představenstva, z pozice generálního ředitele se však stáhne. Jméno jeho nástupce oznámí televize zřejmě v průběhu prosince.

Marek Singer přešel do televize Prima v roce 2008 z managementu Karlovarských minerálních vod. V televizním byznysu se poměrně rychle zorientoval a stál u zrodu dvou tematických kanálů Primy. Od svého předchůdce Martina Dvořáka, jež je nyní nechvalně znám především kvůli pozdějšímu kontroverznímu působení v pražském Dopravním podniku, se Singer odlišil tím, že prosadil odlišnou koncepci hlavního programu a doplňkových kanálů televize Prima.

Prima pod jeho vedením zavedla, zrušila přípravy ženského kanálu Prima klub, místo toho v roce 2008 překvapivě spustila kanál pro muže Prima Cool, což byla v té době revoluční myšlenka. Právě tímto krokem ale dokázal Singer ke značce Prima přilákat nové diváky ze zcela odlišné cílové skupiny, než byla původní cílovka Primy. Později došlo i na ženský kanál. Díky původní licenci pro Prima klub prosadil Singer nejprve dočasnou regionalizaci tohoto programu pod názvem R1, jelikož licence vyžadovala právě regionální vysílání. Později v rámci té samé licence spustila společnost FTV Prima ženský kanál Prima love, který v malé míře obsahuje i vstupy regionálních televizí.

Nejzásadnějším krokem za éry Marka Singra bylo překlopení programu z původní sdílené licence televize Prima na novou licenci bez účasti regionálních televizí. Tímto krokem se Prima očistila od povinných vstupů regionálních studií do svého programu a formálně začala vysílat svůj hlavní kanál pod názvem Prima family.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,