Televize Pětka a Metropol mají potíže s financováním, hledají nového investora

petka-logo-2Nejmladší celoplošná televize Pětka a její sesterská TV Metropol vysílající pro Prahu, hledá nového investora. Dosavadní jediný vlastník a investor projektu Luboš Měkota momentálně nedokáže projekty sám financovat. Z tohoto důvodu stanice momentálně omezují výrobu externě produkovaných pořadů, ponechávají si vesměs vlastní studiové pořady.

Náběh je pro novou televizi klíčový

Nedávno jsme informovali, že televize Pětka utlumila výrobu předtočených pořadů, které pro ni dodávají externí producenti. Mluvčí televize Kateřina Kotalová nejprve uvedla, že utlumení výroby souvisí s tím, že většina pořadů, které se budou vysílat do konce letošního roku je už vyrobena. Včera ale serveru Mediaguru.cz poskytla stanovisko, podle něhož se jedná o refinancování obou projektů.

V praxi by to mělo znamenat, že jak celoplošná televize Pětka, tak pražská TV Metropol, hledá nového investora, který by byl schopen financovat náročný rozjezd zejména celoplošně vysílající televize. Pětka začala vysílat teprve před měsícem, její rozjezd si vyžádal investice v řádu desítek milionů korun. Právě úspěšný náběh v prvních měsících vysílání je pro každou novou značku klíčový a tak Pětka musí urychleně najít investora, který ji v tomto období poskytne potřebné investice, aby náběh mohl pokračovat.

Vstup do peoplemetrů si vyžaduje další investice do programu

Pro novou televizi je ztráta financování zvláště citelná i proto, že brzy plánuje vstoupit do elektronického měření sledovanosti. Hodlá tak prodávat reklamu na základě dosažených ratingových bodů sledovanosti. Nyní obchoduje svůj vysílací prostor na základě pásmového ceníku. Omezení investic do programu by se tak mohlo projevit i v nižší sledovanosti některých formátů a tudíž i v nižších příjmech.

DALŠÍ INFORMACE: Pětka omezuje výrobu pravidelných pořadů, ponechá živé magazíny

petka-plakat-bartosova-bocanova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,