Televize Óčko Expres odložila start

ocko-banner-675Hudební televize Óčko Expres, která přivádí na televizní trh formát pražského Expresrádia, nezahájila vysílání. Původní plán počítal se spuštěním třetího kanálu skupiny Óčko dne 1. července. V budově televize sice došlo před dvěma týdny k havárii vody, ale samotné odbavení vysílání fungovalo dál.

Za odkladem startu tak zřejmě stojí možné odkoupení mediální skupiny Mafra podnikatelem Andrejem Babišem. Skupina totiž vedle televizí Óčko a Óčko Gold provozuje i rozhlasové stanice Expresradio a Classic FM, dva celorepublikové deníky a řadu dalších aktivit. Vstup nového investora ale mohl na čas ovlivnit další plány, jelikož spuštění nového kanálu byť jen na kabelu a satelitu je během na dlouhou trať.

Óčko Expres by mělo odstartovat v průběhu léta, konkrétní termín ale televize neoznámila. Od Óčka Expres nicméně nelze mít přehnaná očekávání. Patrně půjde – podobně jako v případě projektu Óčko Gold – pouze o nemoderovaný proud videoklipů. Nastavení hudebního formátu po vzoru Expresrádia ale může přinést zajímavé oživení na trhu hudebních televizí. Óčko Expres tak bude vlastně neustálou reklamou formátu Expresradia, k němuž může touto cestou přilákat nové posluchače.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: