Televize Metropol obnoví vysílání postupně, náběh potrvá týdny

metropol_tvTelevize Metropol si až do utlumení provozu, k němuž došlo začátkem února, zajišťovala výrobu veškerých pořadů sama. K obnovení plnohodnotného vysílání by mělo dojít v průběhu několika týdnů. Náběh bude postupný a televize by si měla zachovat i své prosklené studio ve Francouzské ulici. Novým ředitelem stanice je Karel Polcar, který nyní řídí televizní projekty v rámci vydavatelství Mladá fronta.

Metropol vysílá od 1. února smyčku, sesterská Pětka skončila úplně

Pražská televize obnoví plnohodnotný program v nejbližších týdnech. Informaci přinesl server Digizone.cz, potvrdila ji i mluvčí vydavatelství Mladá fronta Pavla Míčová. Vydavatelství spolu s televizí patří do portfolia podnikatele Františka Savova. Konkrétní programové schéma zatím společnost neoznámila, nicméně profil televize by měl zůstat regionální a zpravodajský.

Televize Metropol si až do utlumení provozu, k němuž došlo začátkem února, zajišťovala výrobu veškerých pořadů sama. Z proskleného studia na Francouzské ulici vysílala především studiové diskusní relace a zpravodajství. Disponovala i zpravodajským týmem, který pokrýval dění v ulicích Prahy i prostřednictvím poměrně vysokého počtu živých vstupů. Metropol se profiloval jako pražská zpravodajská televize. Ve svých studiových magazínech se zaměřoval především na starší diváky a lidi v domácnostech.

metropol

Úprava profilu by stanici pomohla

Pokud by došlo k mírnému upravení profilu této televize, mohla by se stát zajímavou součástí nabídky neplacených televizních stanic v hlavním městě. Pokud bude pokračovat ve svém dosavadním vysílání, bude mít problém opětovně si získat pozici na trhu, jelikož už déle než měsíc vysílá pouze nekonečnou smyčku. Už předtím ale utlumila prakticky veškerou výrobu, do které bude muset opětovně investovat.

K obnovení vysílání chystá tato společnost i komunikační kampaň. Konkrétní programové prvky ale nechce mluvčí vydavatelství Mladá fronta upřesnit. Programové schéma televize tak bude známé až těsně před spuštěním.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: