Televize Metropol obnoví plnohodnotné vysílání pod novou licencí

metropol-167Vysílání pražské informační televize metropol už nebude zajišťovat společnost Metropol TV, která drží licenci pro tento program a držela ji i pro zaniklou televizi Pětka. Nový vlastník televize chce obnovit plnohodnotný program prostřednictvím nové licence, která je nárokovatelná. Nebude ale muset platit staré dluhy.

Dosavadní provozovatel televize Metropol má přitom dluhy po splatnosti ve výši 85 milionů korun. Stanici měl získat podnikatel František Savov, respektive jeho vydavatelství Mladá fronta. Televizní divize tohoto vydavatelství dokonce začala připravovat pořady pro TV Metropol. Posléze se ale ukázalo, že nový vlastník televize nechce získat kontrolu nad původní licencovanou společností a ve veřejných prohlášeních se od ní distancoval.

Jak ale upozornil novinář Aleš Borovan prostřednictvím svého webu Borovan.cz, televize Metropol by mohla pokračovat pod novou licencí, kterou bude přímo kontrolovat společnost MF TV. V takovém případě by licenci TV Metropol kontroloval přímo nový majitel, a nemusel by tak odkupovat zadluženou společnost Metropol TV, která je momentálně v insolvenci. Nová licencovaná společnost ale musí od té původní odkoupit značku, logo, archiv a investovat do restartu této televize.

Nový vlastník už nepočítá s proskleným studiem ve Francouzské ulici. Televize Metropol nyní vysílá provizorní program z Modřan, kde jsou soustředěny další aktivity mediálního domu Mladá fronta. Televizní divize vydavatelství zatím do programu zařazuje zpravodajství a dva magazíny.

metropol

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: