Televize Fanda neodolala pokušení vysílat terestricky

fandaPátý program ze skupiny Nova Group,  televize Fanda vysílá od konce minulého týdne v zemském digitálním multiplexu 4. Můžete si ji tedy naladit i na běžnou anténu, pokud máte ovšem štěstí, že zachytíte signál této sítě, která má prozatím kolísavé pokrytí. V nejbližších měsících ale může být zajímavým hráčem na trhu s pestrou programovou nabídkou.

Už když televize Nova spustila vysílání svého kanálu Fanda jsme na RadioTV psali, že je nepochopitelné, proč tento kanál nezařadila, byť jen dočasně, i do zemského digitálního vysílání. Vpuštění tohoto programu do některého z multiplexů by bylo skvělou reklamou a diváci by si ho určitě našli. Nakonec se Nova k tomuto kroku odhodlala s mírným zpožděním a využila k tomu služeb nejmenšího multiplexu 4, který částečně vlastní – paradoxně – spoluzakladatel Novy Vladimír Železný. Inu, když jde o peníze, i soupeři se mohou domluvit na vzájemně výhodném byznysu.

Naladění vysílání v multiplexu 4 se sice části diváků nemusí povést, nicméně Fanda určitě získá stovky tisíc nových potenciálních diváků jen díky tomu, že bude vysílat i terestrickou cestou. Satelitní a kabelová platforma sice v posledních letech zvýšila svou penetraci právě na úkor terestriky. Zemské vysílání je ale ještě pořád většinové a jde o nejlepší způsob jak se dostat do povědomí diváků.

fanda

Pokud se totiž omezíte pouze na kabel a satelit, po odeznění úvodní PR kampaně si na vás skoro nikdo nevzpomene. Když ale vysíláte v terestrické platformě, získáte tím i pozornost diváků, kteří by jinak neměli motivaci si vás naladit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,