Televize Barrandov oznámila překvapivé jméno, programu se ujímá František Borovský

Novým programovým ředitelem Televize Barrandov se stal František Borovský, který na manažerských postech prošel všemi významnými televizními skupinami na Slovensku. Jeho poslední zastávkou byla před rokem televize Joj, kterou formoval několik let.

frantisek-borovsky-651

Upevnění programové strategie

Mezi první úkoly Františka Borovského bude patřit upevnění programové strategie Televize Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Plus a vývoj nové původní seriálové tvorby hlavní barrandovské stanice. „Vstup do Televize Barrandov vnímám jako začátek mé nové profesní etapy na straně jedné a jako pokračování důvěrného a mně blízkého na straně druhé,“ říká k novému působišti František Borovský.

Vzhledem k rozšíření vysílání skupiny Barrandov se výrazně zvýšil význam skladby programu, a proto někdejší programová ředitelka TV Barrandov Markéta Daems přechází na pozici ředitelky skladby programu skupiny Barrandov. Tým divize programu skupiny Barrandov se současně rozšiřuje o pozici ředitele akvizice, jímž byl jmenován Lukáš Soukup. Ten je rovněž šéfem společnosti Media View, která obchoduje s akvizičním obsahem.

Televizní profesionál s rozporuplnou pověstí

František Borovský je dlouholetým televizním profesionálem, nicméně provází ho rozporuplná pověst. Nejprve se díky Vladimírovi Železnému vypracoval v tehdy začínající televizi Joj a získal si pověst toho, kdo rozumí televiznímu programmingu v éře peoplemetrů. Posléze odešel do týmu reformního ředitele Slovenské televize Richarda Rybníčka. Odtud se nečekaně vrátil do TV Joj i přesto, že měl v STV platnou nekonkurenční doložku.

Nakonec opustil i Joj kvůli obdobné pozici ve slovenské Markíze. Jenže ani u CME dlouho nevydržel a po sporu v rámci vedení Markízy se vrátil zpět do Joj. Tam působil několik let na pozici generálního ředitele až do loňského února, kdy definitivně odešel.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: