Televize Barrandov MUZIKA dostala pokutu od RRTV

Televize pro starší publikum Barrandov MUZIKA sice ukončila své působení pod touto značkou ještě na konci roku 2016, regulátor ji však pokutuje za nesprávný výkaz týkající se odvysílaných evropských děl.

barrandov-muzika-651

Společnost Barrandov MUZIKA, s.r.o., provozovala stejnojmenný televizní program do konce loňského roku. Letos už vysílá pod názvem Barrandov Family vlastní publicistickou a dramatickou tvorbu pro Českou republiku i Slovensko.

Už samotný proces přejmenování z Barrandov MUZIKA na Barrandov Family byl v hledáčku Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Regulátor původně udělil televizi sankci za nesprávnou identifikaci programu. Na prvním místě v rámci identifikace byla totiž uvedena značka Barrandov MUZIKA, ačkoliv platná licence už obsahovala nový název Barrandov Family.

Nyní už je identifikace jednoznačná. Vedení televize však musí řešit ještě dodání výkazů za předchozí roky. Regulátor si vyžádal přehledy odvysílaných evropských děl na programu Barrandov MUZIKA za rok 2016. Provozovatel televize však poskytl přehled pouze za rok 2015.

Tento fakt se může jevit jako malá administrativní chyba, nicméně regulátor za ni uložil pokutu ve výši 30 tisíc korun.

Není jasné, proč provozovatel neposkytl vysílací radě správný výkaz na vyžádání. Televize Barrandov MUZIKA by totiž neměla mít problém se splněním podílů týkajících se evropské tvorby, jelikož vysílala pouze vlastní tvorbu a pořady slovenské stanice SENZI, se kterou spolupracovala.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .