Posunutá verze Nova +1 vynechává některé pořady. Náhradou je animace a reklama

Satelitní diváci si postupně zvykají na posunuté verze hlavních českých a slovenských stanic. Markíza, JOJ, Prima a JOJ Cinema vysílají v rámci svých „+1“ verzí všechny pořady. Nova ale na své posunuté stanici některé pořady vynechává.

Zpětné shlédnutí atraktivních pořadů může být problém. Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Zpětné shlédnutí atraktivních pořadů může být problém. Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Místo filmu animované logo

Všiml si toho jeden z čtenářů webu Parabola.cz. Program Nova +1 není posunutou kopii hlavní stanice. V některých časech totiž místo obsahu vysílá pouze animované logo verze „+1“. Toto logo je někdy viditelné i několik hodin místo právě běžícího filmu nebo seriálu. Zajímavé však je, že plánované reklamní bloky se objevují.

Ve vysílání tak dochází k neobvyklé situaci, kdy divák místo některých filmů vidí pouze animaci loga Novy přerušovanou reklamou. Elektronický programový průvodce neuvádí, kterých pořadů se týká blackout. Pro diváka se však program Nova +1 u některých zahraničních pořadů stává v podstatě nepoužitelný.

Možným důvodem jsou omezení vysílacích práv k jednotlivým pořadům, které neumožňují vysílat pořad o hodinu později,“ uvádí web Parabola.cz. Posunuté verze dalších stanic nicméně vysílají všechny pořady bez omezení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .