Televize Barrandov má nového majitele, začlení se pod skupinu Jaromíra Soukupa

barrandov_purpuraMajitel největší tuzemské mediální agentury Médea Jaromír Soukup se rozhodl vstoupit přímo do světa vysílacích médií. Od skupiny podnikatelů vedených Tomášem Chrenkem odkoupil plnoformátovou televizi Barrandov. Soukup kupuje celý podíl ve vysílací společnosti, nikoliv jen část jak se původně předpokládalo.

Možná změna majitele televize Barrandov se v tuzemských médiích objevovala pravidelně v posledním roce. Původně mělo jít o některou ze silných mediálních skupin včetně vydavatelství Ringier Axel Springer nebo skupiny Mafra, která vlastní mimo jiné i televizi Óčko. Původně se předpokládalo, že nový investor odkoupí jen část licencované společnosti a bude vystupovat v roli strategického partnera. Nakonec se podnikatel Tomáš Chrenek rozhodl odprodat celou společnost právě do rukou Jaromíra Soukupa, resp. agentury Empresa Media, jež má v portfoliu několik tištěných a online titulů.

Změny se projevily i v managementu společnosti Barrandov Televizní Studio. Novým předsedou představenstva se stal Robert Kvapil, někdejší obchodní ředitel České televize z éry Jiřího Janečka. Informace o možném začlenění TV Barrandov do portfolia aktivit Jaromíra Soukupa se objevila již letos v květnu. Posléze došlo k výměně generální ředitelky Janky Vozárové, která ale nadále šéfovala představenstvu. Ve funkci ředitelky ji nahradila Martina Lišková, která předtím působila ve slovenské Markíze.

Změna majitele TV Barrandov by se v krátkodobém horizontu neměla projevit ve vysílání. Důležité bude, jaký manažerský tým zvolí nový vlastník a od toho se bude odvíjet další směřování televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: